Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Brodzica: Skradzione łupy ukryli w wiadrze

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa, 47 i 49-latka z gminy Hrubieszów, którzy włamali się do jednego z domów w miejscowości Brodzica. Policjanci zatrzymali ich, kiedy uciekali z łupami przez pobliskie pola.

Do zdarzenia doszło w czwartek 9 stycznia po godzinie 16:00 w miejscowości Brodzica. Policjanci pozyskali informację, że przy jednym z domów, kręcą się jakieś nieznane osoby.

-Kiedy funkcjonariusze udali się na miejsce, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy rowerami próbowali uciekać przez pobliskie pola. Jak ustalili policjanci mężczyźni wyłamali zamek w drzwiach wejściowych do posesji i kiedy weszli do środka, skradli między innymi 5 butelek z alkoholem, trzy telefony komórkowe, dynamo do roweru oraz około 50 sztuk kaset video. Łączna wartość skradzionych przedmiotów to około 1.5 tys. zł – informuje KWP Lublin.

Kiedy policjanci zatrzymali włamywaczy, skradzione łupy próbowali ukryć w plastikowym wiadrze. W toku podjętych czynności okazało się, że zatrzymani to 47 i 49-letni mieszkańcy gminy Hrubieszów. Po przebadaniu mężczyzn na stan trzeźwości, okazało się, ze 49-latek miał 1 promil alkoholu w organizmie, natomiast drugi z zatrzymanych, odmówił takiego badania.

Policjanci ustalili ponadto, że włamywacze zostawili w obrabowanym domu swoja torbę podróżną.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze wyłączone