Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Bracia napadli na stryja i go okradli. Trafili do tymczasowego aresztu

Sąd zadecydował o tymczasowym areszcie wobec dwóch braci, 42-latka i 35-latka z gminy Wola Uhruska. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem za napad na stryja. Policjanci ustalili, że bracia doprowadzili stryja do stanu bezbronności i okradli go.

Do włodawskich policjantów dotarła informacja o rozboju dokonanym na 74-latku z gminy Wola Uhruska. Natychmiast na miejsce zdarzenia oficer dyżurny skierował najbliższy patrol.

– Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że dwóch jego kuzynów wtargnęło do domu. Sprawcy wykorzystując moment zaskoczenia stryjka, uderzyli mężczyznę, powalili go na ziemię i wykorzystując jego stan bezbronności zabrali pieniądze w kwocie 1000 złotych oraz dokumenty na telefon. Po całym zdarzeniu bracia opuścili dom – relacjonuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

Kryminalni ustalili dokładny przebieg zdarzenia i rozpoczęli poszukiwania sprawców. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

– Po krótkich poszukiwaniach, policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju. Do policyjnego aresztu trafili 35 i 42-latek, mieszkańcy gminy Wola Uhruska – dodaje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa.

Zebrane przez policjantów wydziału kryminalnego dowody pozwoliły postawić mężczyznom zarzut rozboju. Następnie zostali doprowadzeni do Sądu Rejonowego we Włodawie, który aresztował ich tymczasowo na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

11 komentarzy

 1. ciekawa rodzinka

  • Matkom Polkom jezdem ! (choć nie chcem, ale muszem)

   W myśl porzekadła: „Polak, Polakowi wilkiem”, (złośliwi twierdzą, że: katolik, katolikowi…), można śmiało uznać, że z rodziną jednak najlepiej się wychodzi na zdjęciu.

 2. Dobrodziej frasobliwy

  Za popełnione przestępstwo grozi im do 15 lat pozbawienia wolności… tak dobrze się nie stanie, ale nawet jak z tych grożących im 15 lat, sąd podaruje im 5, to może się okazać, że dla stryja jest to dożywocie i nie doczeka on przeprosin.

 3. Dobrodziej frasobliwy

  Za popełnione przestępstwo grozi im do 15 lat pozbawienia wolności… teoretycznie, bo praktycznie to będzie z ro, dwa i to w zawieszeniu.
  Taki mamy klimat…

 4. Długo nie posiedzą, albo wcale bo miłościwie nam panujący wspaniałomyślnie wypuszczają z więzień 20 tys swoich wyborców za dobre sprawowanie

  • Trzeba sie elektoratowi złodziejskiemu odwdzięczyć

   • A pamiętasz z jakiej frakcji politycznej jest empatyczny dla złodziei pan prezydent Duda ?

    • A tam złodzieje.
     Pedofila też ułaskawił.
     Że o kobiecie złapanej z hurtowymi ilościami narkotyków nie wspomnę.

     Taki on już „łaskawy”.

 5. Wschodnia patologia i nic więcej.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport