Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Bomba lotnicza na budowie obwodnicy. Operator koparki otarł łyżką o jej korpus i zapalnik (zdjęcia)

Wczoraj podczas wykonywania prac ziemnych przy budowie obwodnicy Dęblina operator koparki natknął się na pozostałość z czasów II wojny światowej. Na miejscu interweniowali saperzy, którzy zabezpieczyli 100 kg bombę lotniczą.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godziną 9. Policjanci z Dęblina otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że operator koparki pracujący na budowie obwodnicy Dęblina natknął się na niewybuch.

Na miejsce zostali skierowani policjanci dęblińskiej jednostki oraz funkcjonariusz z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Rykach. Mundurowi zabezpieczali teren, gdzie znajdowało się znalezisko.

Przybyli na miejsce żołnierze z 34 Patrolu Saperskiego 1 Batalionu Drogowo-Mostowego w Dęblinie potwierdzili, że zabezpieczony przedmiot to 100 kilogramowa bomba lotnicza pochodząca z okresu II wojny światowej. Saperzy usunęli niewybuch.

O dużym szczęściu może mówić operator koparki, który wykonując prace ziemne otarł łyżką maszyny budowalnej o korpus bomby oraz jej zapalnik.

Bomba lotnicza na budowie obwodnicy. Operator koparki otarł łyżką o jej korpus i zapalnik (zdjęcia)

(fot. Policja Ryki)

8 komentarzy

  1. No to kabina do prania. Ale się chłopu nie dziwię 😀

  2. To operator pewnie poszedł zmienić gacie ?! Ja bym zmieniał !

  3. Ale bombowo.

  4. Czy przed budową ktoś sprawdzał teren na wypadek takich niespodzianek?

  5. chciałbym usłyszeć od redakcji l112 lub innego portalu ile i gdzie w ostatnich 20 latach na przykład było eksplozji podczas przypadkowego odkrycia/wykopania niewybuchu (granat/bomba/mina itp.)

  6. A ile masz żyć że takie głupie pytania zadajesz ? Jak by „fukneła” to w tym wypadku nie wrócisz do ostatniego seva tylko prościutko na cmentarz.

  7. takie bomby nie wybuchają – tylko to groźnie wygląda

  8. Chłopina by sie troche rozerwał w robocie to nie pozwoliły sie bawić złomem.

Z kraju

Sport