Bójka w bramie przy ul. Lubartowskiej. Trzy osoby usłyszały zarzuty czynnej napaści na policjantów

Lubelscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą przed sądem za czynną napaść na policjantów. Dwóch z nich trafiło na trzy miesiące do tymczasowego aresztu, trzeci zaś pozostaje pod policyjnym dozorem oraz musiał wpłacić 30 tys. złotych poręczenia majątkowego.

W miniony piątek po południu policyjni wywiadowcy interweniowali na przy ul. Lubartowskiej w Lublinie. Mundurowi mieli zgłoszenie o bójce w jednej z bram.

Na miejscu policjanci zastali trzech mężczyzn, których postanowili wylegitymować. Już na samym początku jeden z nich stał się bardzo agresywny i uderzył funkcjonariusza pięścią w klatkę piersiową. Za chwilę do ataku na mundurowych dołączyli dwaj kolejni mężczyźni. Sprawcy wyzywali, szarpali i uderzali policjantów. Na szczęście szybko zostali obezwładnieni.

Funkcjonariusze zatrzymali 26, 31 i 35-latka, a następnie przewieźli ich do policyjnej celi. Jak się okazało w przeszłości byli wielokrotnie notowani za rozboje, kradzieże, włamania, czy też niszczenie mienia. Mężczyźni usłyszeli zarzuty czynnej napaści na policjantów.

Na wniosek śledczych 26-latek i 31-latek trafili do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Wobec 35-latka sąd zastosował dozór policji oraz poręczenie majątkowe w kwocie 30 tysięcy złotych. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

25 komentarzy

  1. Lublin dumny z prawilnych, jedynych prawdziwych mieszkańców z dziada pradziada.

    • Tacy się nie awanturują tylko godnie żyją i chwalą to miasto. Patole z wiochy na lubartowską się poprzeprowadzały i tak to wygląda.

  2. Po wynalazkach robione i to nie wiadomo przez kogo

  3. Czy ktoś się pod jakim adresem znajduje się tą bramą?

  4. Jak to możliwe że po tzw czynnej napaści na policjanta nie trafili do szpitala z np przestrzelonymi nogami (chociaż dla społeczeństwa byłoby lepiej przestrzelić np głowę, bo i tak w niej nic nie ma więc starta żadna) tylko tak na luzaku do celi?

  5. Do Ciekawski: Jeśliby trafili do szpitala z przestrzelonymi nogami, na forach byłoby że sadystyczna policja zaatakowała niewinnych uczestników bramowej rozmowy….ludzie wyszliby na ulicę bronić „dobrych” sąsiadów, w szyby policji leciałyby kamienie, a prokurator prowadziłby sprawę za nieuzasadnione użycie siły, bądź nadużycie uprawnień. Taki mamy klimat. Więcej protestów, co do użycia siły przez policję, więcej krzyków że niby kogoś „skatowali, niby bez powodu”, a na pewno będziemy bezpieczniejsi, a policja będzie bardziej stanowcza…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew