Sobota, 05 października 202405/10/2024
690 680 960
690 680 960

Blisko 170 wykroczeń ujawnionych w ramach policyjnej akcji „NURD” (wideo, zdjęcia)

Wczorajsza akcja „NURD” przeprowadzona przez lubelską policję zaowocowała ponad 200 kontrolami drogowymi i ujawnieniem blisko 170 wykroczeń. Celem było poprawa bezpieczeństwa pieszych, a szczególną uwagę zwracano na przejścia. Wykorzystano 7 dronów do monitorowania skrzyżowań, a 60 wykroczeń dotyczyło pieszych i rowerzystów.

Wczoraj w Lublinie oraz okolicznych miejscowościach odbyły się intensywne działania policjantów ruchu drogowego, skierowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze z KMP i KWP w Lublinie, wspierani przez policjantów z Krasnegostawu, Lubartowa i Zamościa, przeprowadzili akcję mającą na celu ograniczenie liczby wypadków i wykroczeń.

Działania skupiały się głównie na obszarach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Policjanci dokonywali pomiarów prędkości w rejonach przejść dla pieszych oraz monitorowali niebezpieczne zachowania zarówno kierowców, jak i pieszych. W akcji wykorzystano nowoczesne technologie, w tym drony, które z powietrza obserwowały zachowanie uczestników ruchu.

Łącznie skontrolowano 211 uczestników ruchu, ujawniając 168 wykroczeń. Najczęstsze przewinienia kierowców to przekraczanie dozwolonej prędkości, wyprzedzanie w rejonie przejść dla pieszych oraz nieustępowanie pierwszeństwa pieszym.

Nie tylko kierowcy zostali objęci kontrolą – aż 60 wykroczeń popełnili piesi i rowerzyści. Dotyczyły one głównie nieprzepisowej jazdy po chodnikach i przejściach dla pieszych, przechodzenia na czerwonym świetle oraz korzystania z telefonów podczas przechodzenia przez jezdnię.

Statystyki za pierwsze półrocze 2024 roku na terenie KMP w Lublinie pokazują, jak poważnym problemem są wypadki z udziałem pieszych. W 26 zdarzeniach drogowych z ich udziałem 25 osób zostało rannych. W 14 przypadkach wypadki były spowodowane nieostrożnym wejściem na jezdnię. W odpowiedzi na te niepokojące dane, policjanci nasilają kontrole – w pierwszym półroczu 2024 roku skontrolowali 2134 pieszych, ujawniając 967 wykroczeń.

Akcje takie jak ta są niezbędne, aby zwiększyć świadomość uczestników ruchu i zmniejszyć liczbę wypadków, zwłaszcza w obszarach o największym zagrożeniu.

 

64 komentarze

  1. Szkoda, że np. w kwestii parkowania policja nie jest taka drobiazgowa i skrupulatna. Albo np. zatrzymywania się na zielonej strzałce. Albo przy wyprzedzaniu rowerzysty na grubość gazety.

  2. Franiu popatrz proszę jak ten na filmiku zapierdziela nie przepisowo po przejściach dla pieszych i nie broń łamiących przepisy rowerzystów. W Lublinie rowerzyści traktują wszystkie przejścia dla pieszych jak przedłużenia ścieżek rowerowych a pomykanie po chodnikach to codzienność.

    • Tak zauważyłem.
      I nie znajdziesz ani jednego mojego wpisu broniącego jazdy rowerem po chodniku.
      Ale nie zastanawia Cię, dlaczego właśnie to pokazano na filmie? Z opisu wynika, że większość wykroczeń popełnili nie piesi i nie rowerzyści.
      Nie zastanawia się też, dlaczego jaka akcję filmu obrano skrzyżowanie bez przejazdu rowerowego?

      • Bo te patałachy tak jeżdżą właśnie, nie wspomnę już o braku upewnienia się czy może bezpiecznie wjechać na przejazd. Patologia.

  3. więcej takich akcji a co z wyprzedzającymi rowerzystami auta na drodze , dlaczego ich odległości nie obowiązują ?????? mało kto przeprowadza rowery na PDP karać karać karać dość bezprawia

  4. Jasny gwint! Franio się rozmnożył. Dwóch Franiów na jednym portalu to o trzech za dużo.

  5. hwd naszej niebieskiej władzy

  6. Silni wobec słabych, słabi wobec silnych :] w cywilizowanych krajach można przechodzić na czerwonym a nie stac jak idiota jak nic nie jedzie :]

    • Coś za coś. Przechodzić na czerwonym nie można.
      Ale samochodem można przejeżdżać na wczesnym czerwonym. Można parkować jak i gdzie się chce. Można nie zatrzymywać się na zielonej strzałce, itp.
      Ale przechodzić na czerwonym nie można.

    • Najlepsze jest to, że rejestratory wjazdu na czerwonym są wyłączone, bo nie ma komu tego obrabiać, natomiast jest komu wystawiać mandaty za przechodzenie na czerwonym.
      Przecież to jest Bareja.

      • To tak jakby nie było komu łapać zabójców i gwałcicieli, bo policja w tym czasie łapie dziewczynki jeżdżące parami na hulajnodze.

  7. Opresyjno-milicyjna POLSKA

    • Panie Gicie , od 15 października 2023 już nie . To zwykła-milicyjna Polska i niech tak będzie na zieki zieków aman .

  8. To tak jakby nie było komu łapać morderców i gwałcicieli, bo policja w tym czasie łapie dziewczynki jeżdżące parami na hulajnodze.

    • Drogówka odpowiada za bezpieczeństwo w ruchu drogowym i pieszym, a pozostałe wydziału za inne kwestie. Rozumiem, że Franio wszystkich mundurowych, w tym żołnierzy ze wschodniej granicy skierowałby do łapania i karania kierowców, tak?

  9. To tak jakby nie było komu łapać zabójców i gwałcicieli, bo policja w tym czasie łapie dziewczynki jeżdżące parami na hulajnodze.

  10. I słuszne kary. Prawo jest dla ludzi, ale jeżeli nie mamy wobec niego szacunku i notorycznie łamiemy przepisy, to kara się należy.

Dodaj komentarz

Z kraju