690 680 960

Biłgoraj: Przekroczył prędość o 118 km/h w obszarze zabudowanym

29-latek z gminy Sanok odpowie przed sądem za przewinienia drogowe jakich się dopuścił na odcinku pomiędzy Biłgorajem a Tarnogrodem. Mężczyzna m.in. jechał o 118 km/h za szybko w obszarze zabudowanym.

Do zatrzymania pirata drogowego doszło w minioną niedzielę na drodze wojewódzkiej nr 835, na odcinku pomiędzy Biłgorajem a Tarnogrodem. Policjanci z drogówki zauważyli jadące z nadmierną prędkością audi.

 


– Osobówka wyprzedzała w tym momencie inny pojazd w miejscu zabronionym oraz jechała z bardzo dużą prędkością. Policjanci ruszyli za piratem drogowym. W trakcie pościgu wideo rejestrator zapisywał kolejne wykroczenia popełniane przez kierującego: wyprzedzanie na skrzyżowaniu, przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 118 km/h. Po chwili przy ograniczeniu do 90 km/h poza obszarem zabudowanym, pirat jechał z prędkością 177 km/h – relacjonuje jazdę mężczyzny asp. Milena Wardach z biłgorajskiej Policji.

Kierowca został zatrzymany za miejscowością Tarnogród. 29-latek był trzeźwy. Za popełnione rażące wykroczenia w ruchu drogowym odpowie przed sądem.

2016-03-22 16:22:58
(fot. wideo Policja Biłgoraj)

36 komentarzy

 1. Zwróćcie uwagę, że auto policji – w wielu klatkach – mierzy prędkość pomimo, że nie ma przed żadnego auta. Oznacza to, że jest mierzona i wyświetlona prędkość nie auta za którym jedzie policja, lecz auta policja. Odmówiłbym przyjęcia mandatu.

  • fuf fun tulipan

   trza wyrobić limit mandatów, aby się załapać na premię. Dziś był w trójce ciekawy reportaż na ten temat, Kąkolewski szedł w zaparte, że takie praktyki to nieprawda

 2. Ten pomiar to bzdura! Gołym okiem widać ze mu „zrobili” tą prędkość doganiając. Czy którykolwiek z Was obrońców policji jechał 190km/h tak wąską drogą? Czy przy tej prędkości da się tak swobodnie wyprzedzać samochody i chować sie bezpiecznie przed następny? Spróbujcie przejechać z taką prędkością na autostradzie i juz bedą pełne gacie. Jeżdzę dużo i szybko, jeżdzę po torze, jeżdzę na niemieckich autostradach z miejscami „no limit” mogę wam pokazać z rejestratora jak przy takiej prędkości mija sie tiry jadące 90km/h jezeli on tam miał 177km/h to ci co ich wyprzedzał jechali conajmniej 140km/h. Policja w nieoznakowanych robi sobie z ludzi jaja. Nie jeden wypowiadał sie w TV z zasłoniętą twarzą że jeżeli chce zrobić klientowi o 30km/h więcej to wystarczy deptać w momencie pomiaru a maja czym lub zdjąć nogę z gazu. Dla zainteresowanych prosty sposób. Przyłożyć wizytówkę do samochodu na ekranie na początku pomiaru i na końcu, jezeli szerokość pojazdu jest inna np jest szerszy to wtedy poprosić policjantów o wniosek do sądu. Każdy biegły ich uwali. Oni o tym wiedzą. Mnie juz dwa razy puścili z upomnieniem i niesmakiem!

 3. To jakaś ściema z tym pomiarem. Po tempie mijanego pieszego widać, że samochód w zabudowanym jedzie jakieś 60 km/h a na pomiarze wyskakuje ponad 180km km/h. Może to jakiś pies wytłumaczyć, który ma doczynienia z tymi fotopomiarami ? Z góry dzięki

  • właśnie to samo miałem napisać, to jakieś nieporozumienie moim zdanie w takim razie skoro on jechał koło 180 km to reszta niewiele mniej;/ chyba autor się pomylił i zamias napisac jechał 118 napisał jechał o 118

 4. w nagłówku kierowca miał 28 lat a w końcówce artykułu już się o rok postarzał ???? to ma lepszy przelicznik niż pies 😀

  • Bo urodziny miał

   Bo jak autor kończył pisać to nagle wybiła ta godzina i się o rok postarzał, a że rzetelność ważna to zgodnie z prawdą napisał 😉

 5. ten temat jest już na interii szeroko komentowany, że psiarnia dopuściła się nadużycia

  • Sto dwunasty niedorzecznik prasowy

   Jeździcie zgodnie z przepisami to „psiarnia” nie bedzie was „nadużywać” – cepy.

 6. Ja tak jeżdzę prawie codziennie …ale afera…
  Tylko ze staram sie nie wyprzedzać na skrzyżowaniach.
  Seeeeeeyaaaaa 😉

 7. No to analiza tak na szybko.
  Miejscowość Luchów Górny. Wg zdjęć satelitarnych pomiędzy białymi tablicami jest w linii prostej 335 metrów. Droga opada i się wznosi, więc jest trochę więcej. Na potrzeby wyliczeń 340m.
  Na nagraniu można mniej więcej określić czas przejazdu pomiędzy tablicami (jest ca 7s).
  Matematyka na poziomie pierwszych klas szkoły podstawowej

  0,340*60/7*60

  i odpowiedź brzmi prawie 175.
  A do tego dochodzi wyprzedzanie na skrzyżowaniu.

  Dalej go bronicie?

 8. straznik teksasu

  Za takie cos powinna byc kara bezwzglednego wiezienia, przepadek samochodu, utrata prawka dozywotnia i kara ze 100 tys.

 9. w którym momencie nagrania zostały włączone koguty? Od razu – tylko kierowca audi ich nie dostrzegł, czy dopiero przed zatrzymaniem?

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas