Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Biłgoraj: Cofając autem potrącił 1,5 roczne dziecko

Do zdarzenia doszło wczoraj w Biłgoraju na jednym z parkingów przy ulicy Zamojskiej.

Ze zgłoszenia wynikało, że małe dziecko wpadło pod koła samochodu marki renault. Wysłani na zdarzenie policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku i ustalili jego wstępne okoliczności.

Z ich ustaleń wynika, że 53-letni mężczyzna wykonując manewr cofania spod garażu, wyjeżdżając z parkingu potrącił małe dziecko. Natychmiast został odwieziony wraz z 23-letnią matką przez kierowcę renaulta do biłgorajskiego szpitala skąd przetransportowany został pogotowiem lotniczym do Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Jak oznajmił lekarz, 1,5-roczny chłopczyk doznał wstrząśnienia mózgu oraz powierzchownych urazów głowy. W chwili obecnej policjanci sprawdzają wszystkie okoliczności wypadku – informuje KWP Lublin.

Policjanci przypominają, że ulice i parkingi to nie miejsce zabaw dla dzieci. Dbając o bezpieczeństwo swoich pociech, jako rodzice, opiekunowie powinniśmy wiedzieć gdzie się bawią i nie dopuścić do tego, aby te najmniejsze pozostawały bez naszej opieki. Zdrowie i życie dziecka jest bezcenne, nie pozwólmy aby przez chwilę naszej nieuwagi doszło do tragedii z udziałem najmniejszego członka rodziny.

Komentarze wyłączone

Z kraju