Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Bilety na żużel dla osób, które oddadzą krew. Na krwiodawców czeka 250 wejściówek

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie wraz z klubem żużlowym Motor Lublin postanowiły zachęcić do oddawania krwi. Do zdobycia będą wejściówki na stadion.

Stany zapasów krwi wciąż utrzymują się na niskim, bądź też w przypadku niektórych grup, na bardzo niskim poziomie. Dlatego też Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie wraz z klubem żużlowym Motor Lublin postanowiły zachęcić mieszkańców do oddawania krwi organizując wyjątkową akcję.

Do zdobycia będą wejściówki na mecz w fazie play-off Motor Lublin – Moje Bermudy Stal Gorzów. Od wtorku do soboty, 7 – 11 września, każdego dnia do osób oddających krew trafi po 50 wejściówek. Łącznie na ten cel przeznaczono 250 biletów. Otrzymają je osoby, które zgłoszą się oddać krew w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Należy też podać hasło „jedziemy dalej, łączy nas krew”.

Oczywiście w całym regionie prowadzone są również terenowe zbiórki krwi. Dzisiaj zorganizowano je w Domu Kultury w Hrubieszowie oraz Gminnym Ośrodku Kultury w Janowcu. Jutro krwiobus zatrzyma się naprzeciwko dawnej szkoły w Tokarach, w piątek na Placu Wolności w Radzyniu Podlaskim, w sobotę przed sklepem Bricoman przy al. Kraśnickiej w Lublinie, zaś w niedzielę krew będzie można oddać nad zalewem Zimna Woda w Łukowie, w Gminnym Domu Kultury w Zakrzówku, przed Gminnym Centrum Kultury w Polichnie, oraz przy Parafii Św. Rodziny w Chełmie.

(fot. RCKiK)

6 komentarzy

  1. Proponuję jeszcze bilety dla tych którzy zaszczepią się na COVID

    • ja nie rozumiem tego cynizmu… Oddawałeś kiedyś krew? Może warto spróbować? Mam ponad 25 litrów nalatane (pełna, osocze, płytki)…
      A jak czytam takie wpisy to wiem jedno – kozak w necie, pi#$a w świecie.

  2. „Stany zapasów krwi wciąż utrzymują się na niskim, bądź też w przypadku niektórych grup, na bardzo niskim poziomie.” Plandemia robi swoje. Nikt nie rozliczy nierządu za to. Zaraz zaatakuje teta gamma zeta muuu i co roku szczepienie (jak na zwykłą grype w przeszłosci? pamięta ktoś te czasy jeszcze?).

  3. Kogo ten żużel obchodzi jazda w kółko ale atrakcja.