Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Biegacze znów pojawią się na ulicach Lublina. We wtorek odbędzie się Bieg Papieski

Kilkuset biegaczy ma wziąć udział w jutrzejszym Biegu Papieskim w Lublinie. Jego trasa wiedzie ulicami na Bronowicach. Nie powinno być większych utrudnień w ruchu.

We wtorek 16 października na lubelskich Bronowicach odbędzie się Bieg Papieski. To już XI edycja imprezy organizowanej dla wszystkich, którzy chcą na sportowo upamiętnić 40. rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II. W tym roku będzie to też okazja uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rokrocznie na starcie staje kilkuset biegaczy podzielonych na pięć kategorii wiekowych. Wydarzenie cieszy się dużą popularnością i wpisuje się w kalendarz masowych imprez o charakterze rekreacyjnym, społecznym i integracyjnym.

Głównymi organizatorami przedsięwzięcia są: Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie, Parafia Świętego Krzyża w Lublinie, Rada Dzielnicy Bronowice, Lubelska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy, Fundacja Niepodległości, Środowiskowy Hufiec Pracy 3-18 i Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice. W biegu wezmą udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i dorosłych z terenu miasta Lublina i regionu.

Dla każdej z kategorii wiekowych wyznaczono trasę o różnej długości. Pierwsi biegacze wystartują o godzinie 11:00 z placu przy Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Słowiczej 3. O ile pierwsze biegi będą się odbywały na terenie szkolnym, to kolejne już po zlokalizowanych w pobliżu ulicach. Będą to: ul. Słowicza, Droga Męczenników Majdanka, ul. Grabskiego, ul. Pogodna i ul. Hanki Ordonówny. W tym czasie wstrzymywany może być ruch pojazdów. Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 12:40.

(fot. OHP)

Jeden komentarz

  1. nie ma co, po prostu super jak wstrzymają ruch na i tak zakorkowanej pogodnej…

Z kraju