690 680 960

Biedronka kupi od rolników 156 ton kapusty dotkniętej gradobiciem. Będzie ją można kupić w naszym regionie

W wyniku sobotniego gradobicia na terenie Małopolski ucierpiały lokalne uprawy warzyw. Biedronka zdecydowała, że odkupi od rolników z rejonu podkrakowskiej gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, najbardziej dotkniętej żywiołem 156 ton kapusty i zaoferuje ją klientom, także w naszym regionie.

Kapusta uprawiana w tym regionie, mimo gradobicia, jest pełnowartościowa i bez żadnych ograniczeń może być składnikiem smacznych potraw przyrządzanych w naszych domach. W wyniku gradu jej zewnętrzne liście zostały lekko uszkodzone. Nie pogarsza to w żaden sposób jej walorów smakowych ani odżywczych ponieważ zewnętrzne liście i tak zwykle usuwa się już po zakupie kapusty.

– Odkupimy aż 120 tys. sztuk kapusty od lokalnych rolników z miejscowości Wawrzeńczyce, Złotniki, Rudno Dolne, Stręgoborzyce, Łaganów, Karwin, Żębocin, Grębocin, Rudno Górne, Dobranowice. Tam straty po gradzie są największe, a naszą akcją chcemy je jak najbardziej zminimalizować – informuje Marcel Rogacewicz, menedżer ds. zakupów w sieci Biedronka.

Kapustę po gradobiciu w regionie gminy Igołomia-Wawrzeńczyce będzie można znaleźć od czwartku 10 czerwca br. w wybranych sklepach sieci Biedronka m.in. w Warszawie oraz okolicy i w województwach lubuskim, dolnośląskim, śląskim, małopolskim, wielkopolskie, łódzkim oraz lubelskim.

Kapusta  jest jednym z najpopularniejszych warzyw wybieranych przez klientów sieci Biedronka. W 2020 r. sieć sprzedała 40 tys. ton różnych rodzajów kapusty, od białej i młodej po czerwoną oraz pekińską.

(fot. pixabay.com)

12 komentarzy

 1. Lidl krzywe buraki vs Biedronka dziurawa kapusta
  1:1

  +1 za gest, szkoda ze i tak większość warzyw jest z importu…..

  • Już widzę jak klienci kupują masowo gnijącą kapustę bo uszkodzona będzie gnić szybko….

  • A kupujesz produkty z myślą, że zjesz je za miesiąc? zapasów nie zrobisz z takiej kapusty ale znajdą się tacy co zrobią ją na obiad i nie będą pisać takich komentarzy.

  • To nie żaden gest, to marketing w najczystszej postaci…

 2. Tak szczerze jakby Rolnicy mieli tylko zbyt do lubelskich supermarketów to mieli by spokojną głowę że sprzedażą towarów. Niestety ale tak nie można. Andrzeju L wróć zza światów i zrób z tym porządek!

 3. Plebs jak świnia zeżre wszystko.

 4. Jasny Gwint !!!

  Gminna wieść niesie, że prócz bocianów, które jak wiadomo przynoszą dzieci, niemowlaki znajduje się też w kapuście… grad kapustę uszkodził przed, czy po gradobiciu ???
  Bo jak przed, to mógł zaszkodzić też maleństwom…

 5. Po ile będzie ta kapusta? Może będzie tańsza niż na targu 6zł.

 6. No tak, ale jakby nie ten grad, to czy byłby to już termin zbioru tej kapusty? Czy jeszcze z tydzień albo dwa? Pytam ze względu na karencję. Kiedy i czym ostatnio była pryskana ta kapusta? Bo „ekologiczna” czy też „bio” przecież nie jest?

 7. A zastanowił się ktoś nad tym, czym ta kapusta była ostatnio pryskana i czy zostanie zachowany okres karencji, wszak te zbiory to niebyły tak całkiem zamierzone, gdyby nie grad to pewnie by jeszcze rosła jakiś czas.

 8. I to się nazywa dobry marketingowiec.
  Brawo Biedronka!

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi