690 680 960

Bialscy policjanci mają dwa nowe nieoznakowane radiowozy (zdjęcia)

Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej wzbogaciła swój tabor o dwa radiowozy nieoznakowane marki Kia Cee’d. Pod ich maską znajduje się silnik o pojemności 1482 cm, mocy 160 KM. Mają napęd na przednią oś oraz sześciobiegową manualną skrzynię biegów.

Jedno z aut trafiło do bialskiej komendy, natomiast druga kia została przekazana do komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim. Zakup samochodów w 50 procentach został sfinansowany z budżetu samorządów lokalnych. W przypadku Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej środki przekazane zostały przez Urząd Miasta Biała Podlaska, natomiast radiowóz użytkowany przez międzyrzeckich funkcjonariuszy współfinansowany został przez Miasto Międzyrzec Podlaski, Gminę Międzyrzec Podlaski oraz Gminę Drelów.

W miniony czwartek w komendzie miejskiej w Białej Podlaskiej odbyło się uroczyste przekazanie auta. Kluczyki do samochodu z rąk Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka odebrał Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej insp. Wojciech Czapla. Podczas spotkania Komendant podziękował za dotychczasowe działania ze strony samorządu oraz współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, a także wsparcie podczas wielu inicjatyw realizowanych przez bialską komendę.

W ubiegłym tygodniu taka uroczystość odbyła się również na terenie komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim. Tu w przekazaniu auta uczestniczyli: Burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Zbigniew Kot oraz Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz. Kluczyki do samochodu z rąk samorządowców odebrał Komendant Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim mł. insp. Robert Cybulski wraz z zastępcą podinsp. Arturem Kulickim.

(fot. Policja Biała Podlaska)

13 komentarzy

 1. Podajcie numery rejestracyjne tych nabytków.

 2. I super trzeba przetrzepać prowincje

 3. To nie są radiowozy drogówki tylko dla tajniaków ale i tak jak znam życie będą nimi jeździli komendanci…

 4. 1482cm3 pojemności i 160 KM?? Wyciskają z tych silników ile się da , pewnie turbina wygląda jak drugi silnik??

  • chyba bardzo wiekowy senior.

  • Nie turbina tylko dolot powietrza, turbina jest niewielka potrzebuje tylko więcej tlenu.

  • Zgadza się dziadku kiedyś samochody z 2l wyciągały 90KM i paliły 12 l na 100km a teraz takie cuda, że z 1.0 da się wycisnąć 140KM i zapakować np. do skody superb, która spali połowę mniej.

 5. W milicje trzeba inwestować bo szybko sie kasa zwraca;)

  • Nie tylko się zwraca… z założenia ma generować spory dochód, a niezdyscyplinowani kierowcy chętnie w tym pomogą.

   • Nie rozumiem pretensji do policji za wystawianie mandatów, jeśli łamiesz przepisy zapłacisz, nie chcesz płacić to nie łam przepisów – albo jeździć autobusem jaki nie potrafisz normalnie. Oczywiście to wina policji, a nawet opresyjnego rządu, że kazał wyprzedzać w miejscach niedozwolonych, przekraczać dozwoloną prędkość itd. Dostanie mandat i pretensje do całego świata, zero refleksji nawet przez przypadek nie przyjdzie do pustego łba, że coś zrobił źle.

 6. Normalnie demony mocy ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Ciekawe czy będą umieli prowadzić takie furmanki .

 7. Na każdym rogu powinni stać, mandaty o 100 % I może się naucza buraki jeździć swoimi awdi I bmw

 8. a ile karetek kupione zostało?? a nie sory głupoty gadam karetki się dobrej zmianie nie opłacają, same koszty nie to co milionowe zyski z radiowozów, jeszcze z pół roku i was ciemnoto społeczna radiowozami będą wozić po szpitalach, karetki coraz starsze, cześć ulega wypadkom, a nowych nie widać, na podejrzenie udaru czekałem 1.5h na karetkę, ale jak bym zgłosił ze mnie sąsiad napadł to zaraz by sie10 psów zleciało. taki mamy kraj. CIEMNOTO WASZA DOBRA ZMIANA PROWADZI POLITYKU PLAFTORMY, nie wiem że tego nie rozumiecie, no ale TVPIS robi z mózgu sieczkę, co się dziwić. ale jedno trzeba przyznać zlikwidowali kolesiostwo plastfusów, teraz nie ma nikogo po za kolesiami z PISUARÓW.

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas