Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024
690 680 960
690 680 960

Białoruskie służb próbowały przepchnąć do Polski kilkudziesięciu cudzoziemców

Wczoraj wieczorem w rejonie Kuźnicy białoruskie służby próbowały przepchnąć przez granicę polsko-białoruską grupę kilkudziesięciu cudzoziemców. Została ona jednak udaremniona przez policjantów, strażników granicznych i żołnierzy.

Do zajścia doszło w czwartek wieczorem w okolicach Kuźnicy. Białoruskie służby próbowały przepchnąć przez zabezpieczenia na granicy grupę głównie kobiet i dzieci.

– Wczoraj około godz. 20 w rejonie Kuźnicy białoruskie wojsko przy użyciu siły próbowało przepchnąć na polską stronę 35 osób, w większości były to kobiety i dzieci. Białoruskie wojsko pchnęło te osoby w ogrodzenie wykonane z drutu kolczastego, próba została udaremniona przez funkcjonariuszy policji, Straży Granicznej i żołnierzy – poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

Obecnie w tym rejonie, przy granicy przebywa grupa około 200 osób, które pilnowane są przez białoruskich żołnierzy. Z kolei koło miejscowości Połowce, po stronie białoruskiej zgromadziła się grupa około 100 imigrantów. Osoby te jednak nie próbowały przekroczyć granicy. Miejsce zabezpieczają polskie służby.

(fot. WOT)

11 komentarzy

 1. Ten problem może rozwiązać tylko dyplomacja która u nas kuleje…

  • Daaawna matka, obecnie babcia Polka

   Wtedy Łukaszenko usiłowałby naciskać na cofnięcie restrykcji.
   Lepiej niech „turystom” da ciepłe kocyki bo zima idzie, a nasza opozycja jakoś nie kwapi się ich zabrać do swoich domów…

  • Nie kuleje tylko Białoruś nie jest w strefie wpływu żydowskich banksterów i ma tam trafić. To wszystko zaplanowane i przemyślane.

 2. E tam Zaminować i po problemie

 3. Irak organizuje powrót dla swoich obywateli ,oczywiście dla tych co chcą wrócić

 4. Kilkuset codziennie przechodzi. Taki teatrzyk pod wyborców PiS. Żeby propaganda miała sie czym zajmować, a inflacja spadla z czołówki.Jak zwykle.

  • A skąd masz takie informacje trollu? Wszechwiedzący deb* l.

  • Średnio może z 5 tysięcy legalnie przyjeżdza imigrantów dziennie. To rzeczywistość, a nie jakieś „50 próbowało i się nie udało”, teatrzyk medialny.

 5. do M. ano stąd ,że w Niemczech ich przybyło czyli jednak przeszli

  • Cały czas przyjeżdzają/przylatują/przepływają przez Morze Śródziemne. Nie musi to być przez Białoruś.

 6. Trochę złą porę roku wybrali na biwakowanie w lesie. Od razu widać, że wykazują się totalną ignorancją nawet wobec siebie samych. Lać zimną wodą tańsza od gazu i na pewno skuteczna.