Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Białorusini próbowali ominąć ciężarówkami kolejkę do przejścia granicznego. Obaj byli pijani

Dzięki obywatelskiej postawie wczoraj zatrzymani zostali dwaj mężczyźni kierujący w stanie nietrzeźwości ciężarówkami. Wstępne badania alkomatem wykazały w organizmach mężczyzn niemal po 2 promile alkoholu. 32-latek oraz jego 53-letni znajomy trafili do policyjnego aresztu.

W poniedziałek wieczorem policjanci z Terespola otrzymali zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu dwóch pijanych kierowców pojazdów ciężarowych. Zdarzenie miało miejsce na krajowej 2 w miejscowości Wólka Dobryńska.

Początkowo powodem zatrzymania kierowców ciężarówek był fakt, że próbowali oni ominąć kolejkę pojazdów ciężarowych oczekujących na możliwość wjazdu na przejście graniczne. Jednak, gdy inni kierowcy wyczuli od nich alkohol, jeden z nich zabrał kluczyki z obydwu ciężarówek, prosząc o powiadomienie stróżów prawa.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą zatrzymanych pojazdów siedzieli dwaj obywatele Białorusi w wieku 32 i 53 lat. Potwierdziły się też przypuszczenia zgłaszającego. Wstępne badania wykazały w obydwu przypadkach niemal 2 promile alkoholu. Od mężczyzn został również pobrana krew na zawartość alkoholu w organizmie.

Obydwaj kierowcy trafili też do policyjnego aresztu, a ciężarówki którymi podróżowali na parking strzeżony. Wkrótce ich postępowanie oceni sąd.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

4 komentarze

  1. Z całą surowością karać BANDYTÓW!!!

  2. Od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę ciężko przejechać Polskę na trzeźwo. Alkohol pewnie rozładowywał im stres i zapewniał poczucie bezpieczeństwa.

  3. i co bedzie z nimi z cieazarowkami ?

  4. Wiedzieli że to jest najlepsza metoda żeby nie przekroczyć granicy.

Z kraju