Piątek, 29 marca 202429/03/2024
690 680 960
690 680 960

Bezpieczeństwo: Zaczynają edukować od podstaw. Ruszył autorski program lubelskiej policji

W Lublinie rusza program skierowany do kierowców, mający na celu uświadamianie, jak poważne mogą być skutki związane ze spożywaniem alkoholu oraz zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Przede wszystkim ma trafiać do uczniów szkół, czyli przyszłych kierowców.

Pomysł a także koncepcja programu narodziła się Wydziale Prewencji KMP w Lublinie. Podstawowym jego celem, jest zminimalizowanie zagrożeń na drodze, poprzez edukację młodych ludzi. Główny nacisk kładziony jest na pokazanie skutków związanych ze spożywaniem alkoholu, zażywaniem narkotyków i dopalaczy przez kierowców. Tym razem, policjanci chcą dotrzeć do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu lubelskiego, czyli kandydatów na kierowców.

Nie zapomina się jednak o tych, którzy mają już uprawnienia. Osoby te mają być uświadamiane, jak poważne mogą być skutki wsiadania za kierownicę po pijanemu czy też pod wpływem narkotyków. – W ramach realizacji projektu uczniowie otrzymają informacje dotyczące prawnych aspektów związanych z nietrzeźwością kierowców oraz wpływu środków odurzających na zachowanie kierującego. Podczas aktywnych zajęć wykorzystane będą alko-gogle i narko-gogle symulujące zachowanie człowieka pod wpływem alkoholu i narkotyków. Każdy uczestnik spotkania z policjantami otrzyma specjalnie przygotowane materiały edukacyjne – ulotkę i odblask – wyjaśnia kom Renata Laszczka – Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W spotkaniach uczestniczyć będą policjanci i pracownicy cywilni Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz dzielnicowi. Współorganizatorem projektu jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie. Program obejmie swym zasięgiem około 10 000 tysięcy osób. Jego inauguracja odbyła się dzisiaj rano. Kierowcom rozdawano ulotki, dzięki którym można się zapoznać zarówno z zagrożeniami spowodowanymi przez alkohol czy też środki odurzające, jak też z całą ideą kampanii.

Podczas dzisiejszej akcji, nie obyło się też bez zatrzymania pijanego kierowcy. Funkcjonariusze od kierującego ciężarowym nissanem młodego mężczyzny poczuli charakterystyczną woń. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w wydychanym powietrzu pół promila alkoholu.

(fot. lublin112)
2015-09-14 22:51:12

5 komentarzy

  1. miejmy nadzieję, że to coś pomoże…

    • raczej nie zaszkodzi.

      Nie lepiej zabrać wszystkim prawo jazdy na 3 miesiące ?

      Zostałem uraczony za 106km/h na pseudo 50 w jednej z pod-lubelskich wsi.

      Nie dyskutuje, czy to faktycznie teren zabudowany bo szkoda klawiatury.
      Znak stał bo sprawdziłem, a że pola i dosłownie 5 domów w miejscowości to inna historia.

      Tak mi teraz jest bardzo przykro, że nie mają ze mnie ani grosza.

      Nie tankuje auta, a tankowałem za 1000-1500 zł w miesiącu.
      Nie wymieniam oleju a robiłem to 3-4 razy w roku.
      Nie ma więc wpływu z VAT’u ani z akcyzy do budżetu.

      Wódki się częściej napije bo nie trzeba nigdzie jechać, wiec można chlać od rana do wieczora i na nazajutrz od nowa.

      Piękna sprawa. Serdecznie polecam.

  2. Fryzura pani policjantki …

Z kraju