Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Bezpieczeństwo mieszkańców ma ulec poprawie. W Hrubieszowie powstanie miejski monitoring

Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców i ich mienia do tego zapewnienie porządku publicznego i walka z wandalami są głównymi celami utworzenia w Hrubieszowie systemu miejskiego monitoringu. Środki na ten cel już są zabezpieczone.

Na ostatniej sesji Rady miasta, hrubieszowscy radni podjęli decyzję o zabezpieczeniu środków finansowych na stworzenie miejskiego monitoringu. Oznacza to, że prace nad budową systemu ruszą jeszcze w tym roku. Na ten cel przeznaczona została kwota 500 tys. zł.

Jak podkreśla burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska, cel realizacji tego zadania jest oczywisty. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, lecz również należącego do nich mienia, a także zapewnienia porządku publicznego i ochronę mienia publicznego.

Plany związane z miejskim monitoringiem w Hrubieszowie znane są od dawna. W październiku ub. roku zorganizowano spotkanie ze służbami mundurowymi, w trakcie którego omawiano, w których miejscach na terenie miasta, powinny zostać zamontowane kamery. Jak wyjaśniano, docelowo ma ich być blisko 80, jednak z uwagi na znaczne koszty, w pierwszej kolejności pojawią się one w miejscach najbardziej newralgicznych, gdzie dochodzi do największej liczby zdarzeń.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

2 komentarze

  1. Tym monitoringiem nikt się nie przejmuje ,szczegolnie teraz jak wszyscy w maskach i tak nikogo nie da sie rozpoznać