Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Bez powodu szarpał żonę za włosy, popychał ją i wykręcał ręce. Rzucał w kobietę różnymi przedmiotami

Włodawscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. 69-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę policjanci z Włodawy, w wyniku podjętej interwencji domowej, zatrzymali 69-letniego mężczyznę podejrzanego o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec swojej żony.

– Od pokrzywdzonej kobiety niezwłocznie przyjęto zawiadomienie o znęcaniu. Jak ustalili policjanci agresywne zachowania mężczyzny wobec kobiety nasilały się od 2022 roku. Jej oprawca pod działaniem alkoholu jak i na trzeźwo bez powodu potrafił szarpać ją za włosy i ubranie, jak też popychać i wykręcać ręce.69-latek poniżał ją oraz rzucał w pokrzywdzoną przedmiotami – relacjonuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

Prokurator Rejonowy we Włodawie na wniosek Policji wystąpił do Sądu Rejonowego o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec sprawcy przemocy domowej.

– Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na trzy miesiące jako środek zapobiegawczy. Wczoraj włodawscy policjanci przewieźli 69-latka do Zakładu Karnego w Chełmie. Sprawcy przemocy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa.

14 komentarzy

  1. Wg 112, gdyby miał powód to wszystko byłoby ok, tak?

  2. A gdyby był powód to mógł by to robić bezkarnie? czy piszący posiadają jakąś wiedzę

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo