Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

To będzie wyjątkowa wystawa fotografii. „Portret Uliczny” otworzy tegoroczną Noc Kultury

W zbliżającą się w Lublinie Noc Kultury, będzie można obejrzeć wystawę fotografii autorstwa Andrzeja Mikulskiego z cyklu „Portret Uliczny”. Wiele z jego zdjęć było docenianych i nagradzanych w licznych konkursach.

Autor zdjęć na co dzień pracuje w kopalni jako górnik. Fotografią interesuje się od dziecka. Jest także laureatem wielu konkursów fotograficznych. Fotografie, które będą prezentowane na wystawie, nie są pozowane. – Staram się, żeby człowiek nie zauważył że robię mu zdjęcie. Kiedy dostrzeże aparat zaczyna pozować i zdjęcie jest nienaturalne. Pytam o zgodę dopiero po wykonaniu fotografii. Jednak nie robię też zdjęć z ukrycia – wyjaśnia autor fotografii.

Wiele jego fotografii zostało już docenionych i nagrodzonych. Uzyskały m.in. laury w konkursach Projekt WeStreet 2016 i OKF Tradycja w Obiektywie. Fotorelacje z wielu wydarzeń były też publikowane na naszym portalu. Jak tłumaczy Andrzej Mikulski, fotografią interesuje się od dziecka. – Swój pierwszy aparat otrzymałem w drugiej klasie szkoły podstawowej, jako prezent z okazji komunii. Fotografowałem dosłownie wszystko i sprawiało mi to wielką radość. Chciałem rozwijać się w tej dziedzinie, pracowałem z różnymi aparatami, stosując różne techniki – dodaje.

– Z czasem fotografowanie stało się moją życiową pasją. Fotografię traktuję jako wyzwanie, nie stawiam granic i nie unikam nieznanych mi tematów. Wręcz przeciwnie, czerpię ogromną przyjemność z ciągłego rozwijania się w takich dziedzinach, które są dla mnie czymś nowym. Z przyjemnością fotografuję akt, portret, dokument, nie unikam nawet fotografii weselnej. Fotografia jest dla mnie nie tylko odbitką na papierze światłoczułym, jest także zwierciadłem świata, czasem krzywym, kiedy indziej wiernym. Jest przedłużeniem w czasie ulotnego spojrzenia oka… – tłumaczy Andrzej Mikulski.

Wystawa fotografii pt. „Portret Uliczny” odbędzie się w sobotę 3 czerwca od godz. 19:00 w Restauracji Nowy Świat przy ul.Krakowskie Przedmieście 10. Będzie to jedna z imprez otwierających tegoroczną Noc Kultury. Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

40

(fot. nadesłane)
2017-05-22 22:54:23

Komentarze wyłączone