690 680 960

Będzie więcej kursów komunikacji miejskiej łączącej Lublin ze Świdnikiem

Intensywność kursów komunikacji miejskiej pomiędzy Świdnikiem a Lublinem zostanie zwiększona. Od 7 maja wejdzie w życie nowy rozkład jazdy. Rozszerzenie przejazdów będzie wprowadzone na najczęściej wykorzystywanej przez mieszkańców linii nr 55.

– W ubiegłym roku przeprowadziliśmy wśród mieszkańców Świdnika ankietę komunikacyjną, z której wynikało, że najbardziej popularną linią komunikacji miejskiej jest autobus nr 55. Pasażerowie wielokrotnie podkreślali potrzebę zwiększenia ilości kursów na tej linii. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom od maja wprowadzamy dodatkowe przejazdy w najczęściej wskazywanych godzinach – mówi burmistrz Waldemar Jakson.

Dodatkowe kursy zasilą rozkład w dni powszednie z przystanku Os. Choiny w Lublinie o godz. 10:19, 13:24 (przez stadion), 19:05 i 21:32 (przez stadion). Z przystanku pod świdnickim helikopterem autobusy odjadą o godz. 11:28, 13:30, 14:47 i 20:24.

Pracownicy Urzędu Miasta w Świdniku zapowiadają, że to początek intensyfikacji połączeń z Lublinem.

– W najbliższych dniach we wszystkich autobusach mają pojawić się ankieterzy, którzy będą liczyli ilość osób poruszających się na poszczególnych liniach w określonych godzinach – mówi Andrzej Radek, zastępca burmistrza. – Będą również dopytywali pasażerów z jakich korzystają biletów, jak często poruszają się komunikacją miejską, skąd i dokąd jadą oraz jaki jest cel ich podróży. Ankiety zostaną przeprowadzane oczywiście anonimowo i będą miały charakter wyłącznie poglądowy.

Przypominamy również, że od początku roku 2018 zostały wprowadzone darmowe przejazdy dla dzieci do 15 roku życia, które uczą się w Lublinie.

2018-04-20 17:48:29
(fot. lublin112.pl)

12 komentarzy

 1. to co takie miasto nie ma własnej komunikacji miejskiej ?, kto nim rządzi,jaka opcja polityczna? zabrać prawa miejskie i autobusy będą kursowały z Lublina na wieś Swidnik jak do Bimmera z Dysa !!

  • Komunikację ma… Teraz ma byc więcej po prostu kursów z lubelskiej komunikacji… Jaki problem?? Po co się od razu ciskać że wieś… Świdnik to miasto i takie ma prawa…

  • Lublin - dzielnica Świdnika

   rowerzysto zajmij się swoją przerzutką i pedałami. To powinno uspokoić cię.

  • daj spokój mieszkańcom Świdnika, chcą miasto zobaczyć, czemu im bronisz?

 2. a bilety MPK będą kupować w Lublinie {ul. Zielona}

 3. Super, może mniej ludzi przyjedzie swoimi samochodami do Lublina, bo skorzystają z MPK 😉

 4. Powodzenia życzę do przyjazdu do Lublina po drugiej zmianie w PZL-u. Zmiana 15-23. Pracuje dziesiątki ludzi z Lublina. Rower, taksówka, z buta ? Nie każdy ma samochód.

 5. Nie wiem, co może mieć do załatwienia w Świdniku przeciętny mieszkaniec Lublina, że aż trzeba tam wysyłać regularnie autobusy miejskie.
  Są miejsca w Lublinie, gdzie ciężko dojechać autobusem – niech rozwiążą najpierw ten problem.

  • Wyobraź sobie że w Świdniku pracuje co najmniej kilka – kilkanaście tysięcy osób z Lublina. Czy ci się to podoba czy nie Świdnik jest przez wielu traktowany jak dzielnica Lublina i to jedna z największych. Uprzedzając twoje wywody Świdnik za tą komunikację płaci i to całkiem niemało. Ludzie też zrzucają się więcej niż inni za tą komunikację płacąc jako jedyni bilety strefowe.

  • A ja mam. Jeżdżę tam po zakupy i nie tylko, i ogólnie to marzy mi się żeby tam zamieszkać.

 6. Mam pytanie, czy jest jakiś przewóz pracowniczy z Lublina na PZL aby można było wrócić drugiej zmiany?

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin