Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nie będzie szybkiej odbudowy drogi. Teren osuwiska ma zostać dokładnie zbadany

Początkowo zapowiadana szybka odbudowa drogi łączącej Markuszów z Kłodą została wstrzymana. Sprawą zajęła się prokuratura, będą też prowadzone badania geologiczne.

Nie będzie zapowiadanej odbudowy drogi powiatowej łączącej Markuszów z Kłodą w powiecie puławskim. Tydzień temu obok kopalni piachu na złożu „Zastawie”, doszło do osunięcia się gruntu. W wyniku tego powstało zapadlisko o głębokości około 6 metrów a droga zapadła się na odcinku kilkudziesięciu metrów. Wstępnie ustalono, że przyczyną zapadnięcia się gruntu, było jego podmycie spowodowane działalnością firm, które wydobywają w pobliżu piasek.

Po prowadzonych na miejscu czynnościach zapadła decyzja, że naprawy drogi mają dokonać na swój koszt przedsiębiorcy trudniący się wydobyciem piasku w tym miejscu. Nie nastąpi to jednak tak szybko, gdyż śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura. Śledczy chcą dokładnie ustalić, co było bezpośrednią przyczyną tego zdarzenia. To oznacza, że muszą zostać przeprowadzone szczegółowe ekspertyzy w tym rejonie.

Śledztwo prowadzone jest w kierunku sprowadzenia niebezpiecznego zdarzenia o wielkich rozmiarach, zagrażającemu życiu i zdrowiu ludzi. Obecnie całkowicie wstrzymane zostało dalsze wydobycie piachu w tym miejscu. Wiadomo, że w ostatnich latach złoża w tym rejonie były intensywnie eksploatowane. Związane to było m.in. z budową dróg, w tym ekspresowych, gdzie trafiała większość surowca. Sprawę bada też Okręgowy Urząd Górniczy w Lublinie. Wykonane mają też zostać badania geologiczne. W tym celu w rejonie gdzie doszło do osuwiska, wykonane zostaną odwierty, skąd pobrane będą próbki gruntu.

BEZPOŚREDNI LINK DO WIDEO(fot. WIDEO – nadesłane – Sławomir Łowczak)
2017-05-26 18:40:20

5 komentarzy

  1. Konkretny Ćwok POPisowski

    aby patrzeć jak się za to Tuskowi doleci i POdobnym . Konkretny dawaj …

  2. Antoni się tym zajmie 🙂

  3. Swawolnik zmurszały

    Jak już za „badanie” wziął się prokurator to drogi nie naprawia ładnych parę lat

Wiadomości z info112