Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Będzie mglisto i mocno popada. Lokalnie mogą pojawić się nawet ulewne deszcze

W najbliższych dniach synoptycy prognozują opady deszczu i nocne mgły. Jednak koniec tygodnia przyniesie także ocieplenie. Wrócą temperatury nawet do 20°C.

W piątek i nocy z piątku na sobotę województwo lubelskie wciąż będzie pod wpływem niżowej pogody. Nasz region znajdzie się pod wpływem niżu śródziemnomorskiego wędrującego z rejonu Włoch w kierunku Podkarpacia i Ukrainy. Spodziewany jest dynamiczny przebieg warunków pogodowych, a nawet lokalna wichura.

Noc z czwartku na piątek przyniesie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Prognozowane są okresami słabe opady deszczu. Natomiast nad ranem miejscami rozwiną się gęste mgły ograniczające widzialność do 100-300 m. Temperatura minimalna wyniesie od 7°C do 10°C. Wiatr będzie słaby, południowo-zachodni.

Formowaniu się mgieł sprzyjać ma duża wilgotność powietrza i spadek temperatury, jak też długa październikowa noc. Kierowcy oraz piesi powinni zachować ostrożność, gdyż miejscami mgły utrzymają się do godzin porannych w piątek. Szczególnie rano widzialność może być ograniczona do 100-300 m.

W piątek w całym regionie zachmurzenie będzie duże i całkowite, okresowo z większymi przejaśnieniami. Dodatkowo w drugiej części dnia od południa zaczną nasuwać się opady deszczu. Szczególnie na południu województwa lubelskiego będą one okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu. Spaść może nawet do 30-40 mm deszczu. W najcieplejszym momencie dnia temperatura wyniesie od 11°C do 12°C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, południowo-zachodni skręcający na kierunki północne.

Największe opady są prognozowane na terenie powiatów: janowskiego, biłgorajskiego, zamojskiego, tomaszowskiego, krasnostawskiego, ale także chełmskiego i hrubieszowskiego, gdzie spaść może do sobotniego poranka do 20-50 mm deszczu. Czym dalej na północ, tym natężenie opadów będzie słabsze, nie przekraczające 10-20 mm. Na skutek intensywnych opadów wzrosnąć może poziom wód w rzekach i potokach, powodując nawet lokalne podtopienia, szczególnie na południu regionu.

Noc z piątku na sobotę przyniesie zachmurzenie duże. Prognozowane są opady deszczu, szczególnie w pierwszej połowie nocy na południowym wschodzie woj. lubelskiego o natężeniu umiarkowanym i silnym. Możliwa wysokość opadów do 30 mm. Na termometrach będzie minimalnie od 6°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami w porywach do 50-70 km/h, północno-zachodni i zachodni. Najsilniejszy na południu i wschodzie regionu.

Sobota zapowiada się z zachmurzeniem dużym z większymi przejaśnieniami. Gdzieniegdzie w regionie słabe i umiarkowane opady deszczu. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 9°C na północy do 13°C na południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

Koniec tygodnia przyniesie ocieplenie do nawet 15°C, a na początku przyszłego tygodnia do nawet 19-20°C. Panować ma niżowy wzór pogody, dlatego warunki pogodowe mogą ulegać szybkim zmianom. Temperatura ma być w dalszym ciągu powyżej normy, natomiast napływ łagodnych mas powietrza przynieść może całodobową dodatnią temperaturę. Przymrozki spodziewane są nie wcześniej niż w pierwszej połowie listopada.

5 komentarzy

  1. Ojo joj, nastają ciężkie czasy dla męczenników motoryzacji. Obym był złym prorokiem, ale przewiduję spotkania trzeciego stopnia z przydrożnymi drzewami i słupami oraz ratownikami. 😆

  2. Ojo joj, nastają ciężkie czasy dla męczenników motoryzacji.
    Obym był złym prorokiem, ale przewiduję spotkania trzeciego stopnia ze służbami ratowniczymi 😆

  3. Lokalnie mogą pojawić się nawet ulewne deszcze. Cóż mi innego pozostaje jak czekanie.
    Póki co lokalnie, na Slamsowie nawet mżawki nie ma. O wichurach nawet nie wspomnę.

    • PILNE !!! Przed chwileńką sprawdzałem: front chmur deszczowych jest w okolicach Tarnobrzega i pomaniuniu popitala w naszym kierunku.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo