690 680 960

Będzie aż 15°C w województwie lubelskim, pojawi się pył saharyjski

Nie ulega wątpliwości, że trzecia dekada lutego przyniesie w kolejnych dniach wysokie wartości na termometrach. Z każdą godziną ubywa śniegu, a całkowity zanik pokrywy śnieżnej jest spodziewany na drugą połowę bieżącego tygodnia. Pod koniec miesiąca nadejdzie ochłodzenie, ale na termometrach zobaczymy w dalszym ciągu wartości dodatnie.

Prawdopodobnie tylko noc z poniedziałku na wtorek przyniesie ujemne temperatury, co skutkować może oblodzeniem dróg i chodników po dziennych roztopach. Kolejne noce będą już bez ujemnych wartości na termometrach.

Należy wspomnieć, że w związku z napływem mas powietrza znad południowej Europy dotrze do Polski pył saharyjski. Największa koncentracja pyłu saharyjskiego jest prognozowana w okresie od 23.02.2021 do 25.02.2021. Natężenie promieniowania słonecznego może być o kilka procent niższe, a dodatkowo pomimo pogodnej aury niebo będzie wyraźnie zmętnione. W czasie wschodów i zachodów Słońca kolor nieba może być ciemnoczerwony, jak i też pomarańczowy.

We wtorek termometry pokażą od 5°C do 8°C. Zachmurzenie ma być małe lub umiarkowane. Niektóre modele sygnalizują rozwój mgieł i zaleganie chmur niskich. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne i przez cały dzień w regionie będzie pogodnie. Wiatr ma być słaby z kierunków południowych.

W środę dalej słonecznie. Temperatura wyniesie od 9°C do 11°C w najcieplejszym momencie dnia. Po ustąpieniu porannych mgieł powinno być pogodnie. W czwartek termometry pokażą od 12°C do 15°C w najcieplejszym momencie dnia. Nie wystąpią opady atmosferyczne w regionie. Piątek przyniesie więcej chmur, a dodatkowo w drugiej części dnia wystąpią opady atmosferyczne. Temperatura wyniesie od 7°C do 10°C.

W weekend chłodniej i więcej chmur, miejscami może spaść deszcz. Temperatura wyniesie od 4°C do 6°C. Nocami oscylować będzie w okolicach 0°C.

Początek przyszłego tygodnia z wartościami na plusie w ciągu dnia, a nocami może zdarzyć się niewielki przymrozek. Termometry pokażą do 8-9°C w najcieplejszym momencie dnia. Powrotu zimy w prognozach średnioterminowych nie widać. Coraz częściej na termometrach towarzyszyć będą nam wartości typowe dla przedwiośnia, a nawet wiosny termicznej.

Najnowsze informacje pogodowe
Aktualna temperatura w Polsce

(fot. pixabay.com)

2 komentarze

 1. POMÓŻ RZĄDOWI W WALCE Z PANDEMIĄ!!! NIE RÓB TESTÓW ❗❗❗

  Gdzieś na Śląsku jak taki pył spadł, to wszystko magnesem dało się przyciągnąć…
  To żaden pył…
  Być może obłąkany Bill Gates wcielił już w życie swój plan rozpylania w atmosferze CH wie czego, bo ostatnio zajął się ideą produkcji mięsa w laboratorium…
  Otwórzcie oczy…
  STOP NOP WYGRAŁO W SĄDZIE Z MINISTREM ZDROWIA!
  SZUKAJCIE PRAWDZIWYCH INFORMACJI!!!

 2. Widać jednego już przygrzało

Kursy walut

 • USD 4.5164zł 0.75%
 • GBP 5.4141zł -0.08%
 • EUR 4.6813zł -0.05%
 • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie