690 680 960

Będą zmiany w organizacji ruchu na Drodze Męczenników Majdanka. Zamknięte zostaną lewe pasy jezdni

W środę kierowcy poruszający się Drogą Męczenników Majdanka, spodziewać się mogą zmian w organizacji ruchu. Zamknięte zostaną oba lewe pasy jezdni. Od czwartku wszystko wróci do normy.

Trwają prace związane z remontem wiaduktu kolejowego na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Od kilku miesięcy wyłączone z ruchu pojazdów są skrajne prawe pasy jezdni. W tym tygodniu wykonawca rozpocznie kolejny etap prac, a to związane będzie ze zmianą organizacji ruchu.

Jak wyjaśnia Mariusz Szymański z firmy iKOM, która odpowiada za wprowadzenie zmian, w środę 11 marca od godziny 7:00 zostaną zajęte lewe pasy ruchu na obu jezdniach. Ruch pojazdów odbywać się będzie tylko prawymi pasami. Dodatkowo zostaną otwarte dla pieszych i rowerzystów chodniki po obu stronach ulicy.

W ten sposób pojazdy będą się poruszały przez jeden dzień. Od czwartku przywrócona zostanie dotychczasowa organizacja ruchu.

(fot. lublin112)

6 komentarzy

 1. Ale jak to? My, Kierowcy, najmniej roszczeniowa grupa uczestników ruchu drogowego chce mieć dostępnych więcej pasów ruchu niż inni.
  Rowerzyści mają aż 1 pas (w dodatku nieciągły) ruchu, autobusy mają także aż jeden pas (na 0,1% ulic w mieście). Dlaczego zatem my kierowcy mamy tylko jeden pas?

 2. Ciekawe czy remont wiaduktu na DMM pobije światowy rekord najdłużej remontowanego wiaduktu na ul. Kunickiego… ?

 3. a prawy to nie bus korek jak sie poruszac

 4. Ten osobnik, który wymyślił takie rozwiązanie na drodzę męczenników Majdanka i fabrycznej powinien się leczyć psychicznie ( buspas i inne niepotrzebne ciągłe linjie, utrudniające płynny ruch)
  Ludzie gdzie sens i logika?
  P. S. Lublin to nie jest metropolia jakaś co by się zakorkowała na 12godzin. Ale dzięki takimi rozwiązaniami jest gorzej, a i tak autobusem będzie jeździł ten co Musi nim jeździć. albo niema innego wyjścia.

 5. Wiaduktowego cyrku ciąg dalszy Męczeników Majd., Diamentowa, Janowska
  Jeszcze coś rozwalcie ?

 6. To dwa pasy z czterech wyłączone z ruchu to na Drodze Męczenników Majdanka, to już norma. Już widzę tych szczęśliwych ludzi, ich załzawione z radości twarze jak zostaną oddane do ruchu „normalnie” zajęte pasy.

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.15%
 • GBP 5.0417zł -0.18%
 • EUR 4.3233zł -0.24%
 • CHF 4.5689zł 0.02%

Polub nas