Będą 2 mln złotych na pozimowe naprawy lubelskich ulic

Miasto Lublin przeznaczy dodatkowe pieniądze na pozimową naprawę wybranych ulic. Po ostatnim ociepleniu widać, że stan na niektórych odcinkach miejskich arterii jest fatalny, zagrażający bezpieczeństwu ich użytkowników.

W ostatnich dniach na niektórych lubelskich ulicach z powodu pojawiających się ubytków wprowadzono oznakowanie „Uwaga ubytki” wraz z ograniczeniem prędkości do 30 km/h. Takie działanie ma na celu przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo kierowców i zminimalizować wpływ ubytków na odbywający się po nich ruch pojazdów.

Cały czas trwają lub będą przeprowadzone doraźne naprawy na najbardziej uszkodzonych odcinkach następujących ulic: Nadbystrzyckiej (od Głębokiej do Zana), Głębokiej (od Narutowicza do Wileńskiej), Sowińskiego (od Głębokiej do Radziszewskiego), Zana (od Nadbystrzyckiej do Wileńskiej), Mościckiego, al. Witosa (od Hutniczej do granic miasta), Kunickiego (od Wyścigowej do Staffa), Zorza (cały odcinek), Chemicznej (od Grenadierów do Krańcowej) i Grafa (od Tysiąclecia do Mełgiewskiej).

We wtorek Miasto Lublin poinformowało, że zostaną przeznaczone dodatkowe 2 miliony złotych na naprawy pozimowych uszkodzeń na lubelskich ulicach. Prezydent Krzysztof Żuk skierował do miejskich radnych propozycję takich korekt w budżecie Miasta na ten rok. Kwota 2 milionów złotych pozwoli na kompleksową naprawę ponad 70 ulic.

– Naprawy nawierzchni w zakresie występujących ubytków będą realizowane sukcesywnie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Obecnie prowadzone są doraźne naprawy jezdni polegające na wypełnianiu ubytków masą mineralno-bitumiczną w technologii „na zimno”. Od wczoraj drogowcy przystąpili do napraw między innymi na al. Witosa, ul. Chemicznej czy ul. Zorza. Prace na tych ulicach oraz kolejnych będą kontynuowane w najbliższych dniach – informuje Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

27 komentarzy

 1. To nie jest wypadowa 3 tygodniowej zimy,to jest Żuk i zarząd dróg i mostów.Parki za 40,swiatełka na Litewskim a taką Sowińskiego w centrum nie da się jechać.Na Północnej dziura po kolano już parę dni.Dno dna ten Lublin

  • To nie Żuk tylko zaniedbania poprzedników. Taki problem ma wiele polskich miast po zimie. Wystarczy poczytać na innych portalach. Więc dnem nie jest miasto a raczej twój stan umysłu.

   • halo halo nie zwalaj na innych od ilu lat żuczek nami ” rządzi”? przez tyle lat mógłby coś zrobić! ale co lepiej wydać np/. 44 mln na syfiasty błotnisty park ludowy niż na drogi i chodniki! chore!

    • Al. Solidarności to nie problem samego asfaltu, ale podbudowy, nie wytrzymuje obciążenia i natężenia – zdaje się aut przybywa, nie słyszałem aby ktokolwiek wydawał kasę „na zapas”, kiedy powstała ta ulica ? A to już trochę kosztuje + wyłączenie ważnego odcinka z ruchu.
     A płaczesz jeden z drugim, że utrudnienia na Al. Racławickich.
     Dobrze jest czasami pomyśleć, zanim się napisze

     • Na Sowińskiego też nie wina asfaltu. Tam za silny wiatr wieje między blokami i robi na asfalcie „fale Dunaju”. Na park (do tego spierdzielony, bo błocko jak było tak jest tam nadal) można było ponad 40 baniek wydać. Za to na naprawę Sowińskiego od tylu lat ciężko środki znaleźć?

    • Na każdym szczeblu gospodarczym są potrzebne inwestycje czy to infrastruktura czy to zieleń czy kultura. Cały ten marny kraj ciągnie od Unii ile może żeby nie być takim zapyziałym i zacofanym jak większość malkontentów tutaj. Zieleń też jest bardzo istotna w odbiorze estetycznym miasta a zwłaszcza stolicy regionu, która musi się zawsze wyróżniać. To nie Chełm czy jakaś Poniatowa. Lublin nie jest mały, jest dużo do zrobienia ale i dużo Żuk nadrobił!! Faktem jest brak odpowiedniej nawierzchni pod większością sprzętów w Parku Ludowym jest błędem projektowym zwłaszcza na podmokłym terenie, ale bez wątpienia cała rewitalizacja pozytywnie wpłynie na rozwój tej części miasta. Biorąc pod uwagę budowę nowego Dworca Metropolitarnego, Stadion i nowy układ komunikacyjny, stwarza ogromny potencjał i impuls do kolejnych inwestycji.

   • Poprzedników? 10 lat minęło jak jeden dzień.

  • zdaje się, że na Alejach Racławickich co się robi, ale to pewnie inna ekipa. na pewno nie Żuk

 2. A ile na pionowe? 😛

 3. fałsz i obłuda

  Zima obnażyła prawdziwe zarządzanie miastem inspiracji. Niewielki śnieg spowodował że potrzebna była solidarność kierowców małych i dużych aby uporać się z odśnieżaniem teraz potrzebna jest łopata u każdego aby zasypać te okrutne dziury w asfalcie. Te pijarowe parę groszy pokazuje ja jest naprawdę w mieście co wydało cały budżet na parę w gwizdek jak jest dobrze i każdy fachowiec z poprzedniego rozdania zawsze znajdzie pracę. Rozbuchane puste inwestycje jak w park gdzie niedługo złomiarze wywiozą swoje a woda i błoto zaleje resztę pokazują na co idą pieniądze. One powinny iść na inwestycje w nowe zakłady dające miejsca pracy, rzeczywistą poprawę infrastruktury i podobne Jeżeli będzie tak jak teraz to zawsze będziemy widzieć panów w gumiakach tylko powoli już nie będzie co łatać.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”