Banknoty fruwały po ulicy, obok leżał portfel. Zguba trafiła na uczciwego znalazcę

Instruktor jednej z bialskich szkół jazdy zauważył na ulicy portfel oraz fruwające banknoty. Dzięki uczciwemu znalazcy zguba trafiła do właściciela.

Wczoraj po południu do bialskiej komendy zgłosił się instruktor jednej ze szkół jazdy. Mężczyzna jadąc z kursantem zauważył na ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej leżący portfel oraz fruwające banknoty.

Wewnątrz oprócz dokumentów i kart kredytowych znajdowała się znaczna ilość gotówki. Uczciwy znalazca od razu przyniósł znalezione pieniądze na komendę. Po przeliczeniu okazało się, że w środku jest ponad 10 tys. zł.

Jak się okazało zguba należała do mieszkańca Lublina. Kiedy policjanci próbowali się z nim skontaktować, ten zgłosił się na policję w nadziei, że ktoś znalazł zgubę. Mężczyzna przyznał, że zostawił portfel na dachu pojazdu i odjechał. Mężczyzna zapewnił, że skontaktuje się ze znalazcą, aby mu podziękować.

2018-07-12 10:15:16
(fot. Policja Biała Podlaska)

8 komentarzy

  1. wielki szacun gościu

  2. 10%

    • Jakby tak można zażądać 10% z karty kredytowej. Z drugiej strony, gdyby znalazca nie wziął, właściciel mógłby znaleźć, albo jaki głodny. Głodny, zanim by go namierzyli, mógłby już przejeść. 10 tys na jedzenie w dobrym lokalu, to wcale nie tak dużo, buteleczka dobrego wina?

  3. no i instruktor tauzena powinien dostać

  4. Wiem głupota ale zrobiłem tak samo, spieszyłem się i portfel został na dachu. Na szczęście następnego dnia rano przywiózł mi go uczciwy znalazca, zamiast pieniędzy chciał tylko żebym też następnym razem zrobił tak jak on gdy znajdę czyjąś zgubę.

  5. //podziekowanie……… 10 % musi odac i tak wypada za znalezne . ja tez kiedys znalazlem portfel a nawet 2 z kasa i dokumentami i jak poszlem odac po adresie dowodu to nawet na flaszke mi nie dano a raz nawet nie podziekowano !! na 2 raz zadal bym znaleznego i h !!!

  6. Niebywałe :@

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki Folkowe 2021. Wszystkie wymiary kultury tradycyjnej. Sprawdź program
Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie