690 680 960

Bakterie w wodociągu w gminie Michów. Woda nie nadaje się do spożycia

Mieszkańcy kilku miejscowości w gminie Michów nie mogą spożywać wody z gminnego wodociągu. Wszystko z powodu skażenia wody bakteriami coli.

W czwartek próbkach wody pobranej z wodociągu w gminie Michów wykryte zostały bakterie coli. Oznacza to, że ze względu na przekroczone parametry mikrobiologiczne mieszkańcy kilku miejscowości nie mogą pić skażonej wody. Wodę z kranów można wykorzystywać jedynie do celów sanitarnych.

Ujęcie wody zaopatrujące wodociąg znajduje się w miejscowości Wypnicha. Problem dotyczy także miejscowości Gołąb i Gołąb Kolonia. Gmina podstawiła już cysterny, z których mieszkańcy mogą zaopatrywać się w wodę do celów spożywczych.

W chwili obecnej ustalane jest źródło skażenia. Nie wiadomo również ile czasu potrwa zakaz spożywania wody z kranów.

Informację o problemie przekazali nam czytelnicy. DZIĘKUJEMY!

(fot. nadesłane – Jakub)
2016-09-15 21:45:26

6 komentarzy

 1. Macie wylewane szamba do ogródków.

 2. Niech dalej wylewają szambo w pole. Nagminny proceder na wsiach.

 3. Dokładnie, pałeczki okrężnicy,czyli bakterie coli występują głównie w kale.

 4. A niech chlają teraz tą wodę co to ją sami sobie przyprawili. To jest efekt wylewania na pola gnojowicy i szamba. Ale im nie da się tego przetłumaczyć. W dalszym ciągu też wywożą śmieci do lasu, pomimo, że gmina ma obowiązek je zabrać . Cóż, chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy.

  • Pewnie, bo mieszkańcy miast to same czyścioszki. Chyba raczej jak ktoś jest idiotą to i nim pozostanie, a wieś nie ma tu nic do rzeczy. Jakoś mieszkam na wsi, segreguję śmieci, do wywozu szamba, póki nie zrobiono kanalizacji, zamawiana była odpowiednia firma. Także te wrzuty na wieś lepiej ograniczyć.

 5. kochanie wyrzucisz śmieci?

  Oczywiście że miastowi są czyścioszkami… Wczoraj widziałem pana w Lublinie który zatrzymał auto na poboczu w okolicy Kalinówki i? Sru worek ze śmieciami na poboczy. Zadowolony pan wsiadł w samochód i odjechał… Teraz chyba wiem jak wygląda wyrzucanie śmieci jak padają słowa: Kochanie wyrzucisz śmieci? Uprzedzając fakty nie był to ani lsw ani inny lkr czy lks… Tylko czysty i pachnący audi a6 lu? Bez literki na końcu więc z tego co wiem rodowity lublinianin ? Oczywiście mógł się tam przeprowadzić ale to już jego tajemnica?

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas