690 680 960

Bagaż z ładunkiem wybuchowym i pożar w Porcie Lotniczym Lublin. W piątek odbyły się ćwiczenia służb (zdjęcia)

W piątek na terenie Portu Lotniczego Lublin S.A. w Świdniku odbyły się ćwiczenia służb mundurowych. Realizowano scenariusz związany z podejrzanym bagażem oraz akcją gaśniczą po wybuchu pożaru.

W piątek zaalarmowane służby udały się do Portu Lotniczego Lublin. Wszystko przez podejrzany bagaż pozostawiony w rejonie lotniska. Na miejscu interweniowali pirotechnicy, którzy podjęli bagaż i prześwietlili go. Zapadła decyzja o jego neutralizacji.

W chwili przygotowywania sprzętu do unieszkodliwienia zagrożenia, wybuchł pożar, w związku z czym do akcji wkroczyła Lotniskowa Straż Ratowniczo Gaśnicza. Po ugaszeniu pożaru miejsce zostało sprawdzone przez pirotechnika w celu wykluczenia zagrożenia.

– Celem ćwiczeń było współdziałanie funkcjonariuszy Placówki SG w Lublinie oraz służb współuczestniczących. Z uwagi na to, że zdarzenie miało miejsce w strefie operacyjnej lotniska obok budynku Lotniskowej Straży Ratowniczo Gaśniczej oraz stacji paliw czynny udział w ćwiczeniach brały wszystkie jednostki odpowiedzialne za codzienne utrzymywanie bezpieczeństwa we właściwych dla siebie obszarach a mianowicie Służba Celna, Służba Ochrony Lotniska, Lotniskowa Straż Ratowniczo Gaśnicza, Dział Operacyjno-Techniczny Lotniska oraz funkcjonariusze Policji odpowiedzialni za właściwe zabezpieczenie terenu zewnętrznego bezpośrednio przyległego do zagrożonego miejsca – informuje Dariusz Sienicki z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W ćwiczeniach wykorzystano sprzęt specjalistyczny będący na wyposażeniu Placówki SG w Lublinie.

(fot. NOSG)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej