Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Babice: Odpalał papierosa, doprowadził do wybuchu gazu. 70 tys. strat w budynku socjalnym

30-latek mieszkaniec gminy Obsza trafił do szpitala z poparzeniami ciała. Mężczyzna odpalał papierosa w pomieszczeniu gdzie doszło do nagromadzenia się gazu z butli.

Do zdarzenia doszło w czwartek w miejscowości Babice w gminie Obsza. Jak ustalili policjanci 30-latek mieszkający w murowanym budynku socjalnym nieostrożnie obchodził się z butlą gazową, doprowadzając do ulatniania się gazu.

– W pomieszczeniu kuchennym gdzie nagromadzony był gaz, mężczyzna użył otwartego ognia zapalając papierosa. W wyniku wybuchu 30-latek doznał poparzeń drugiego stopnia twarzy i dłoni i przebywa w szpitalu w Biłgoraju – informuje asp. Milena Wardach z biłgorajskiej Policji.

Mężczyzna był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

– W następstwie wybuchu, budynek należący do Urzędu Gminy w Obszy uległ zniszczeniu, nie nadaje się do dalszego użytku. Straty oszacowane zostały na 70 tys. złotych – dodaje asp. Milena Wardach.

Trwa ustalanie wszystkich szczegółów tego zdarzenia.

2016-02-12 08:38:31
(fot. ilustr. lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. Swawolnik okoliczny

  Pięknie se popalił. Zdrowia życzę bo na rozum za późno.

 2. Powinni go na bruk wywalić- dostał mieszkanie za free, to chlał, nie szanował i oczywiście żył z zasiłku bo tacy ludzie pracą się nie hańbią.

  • a teraz dostanie kolejne mieszkanie ktore bedzie miec szanse zrujnowac, bo przeciez nie ma gdzie mieszkac!

 3. Wiklinowy nocnik

  to nie wiedział ze palenie powoduje smierc?

 4. Palenie szkodzi zdrowiu.

 5. SZKODA, ŻE AUTOR TYCH WYPOCIN SIĘ NIE PODPISAŁ
  W TEJ PSEUDONOTATCE NIE MA JEDNEGO MĄDREGO ZDANIA.
  – JAK MOŻNA NIEOSTROŻNIE OBCHODZIĆ SIĘ Z BUTLĄ, DOPROWADZAJĄC DO WYCIEKU GAZU – MOŻNA NIEWŁAŚCIWIE PODŁĄCZYĆ PRZEWODY OD KUCHENKI GAZOWEJ (NP. USZKODZONA USZCZELKA REDUKTORA ).CHYBA, ŻE POTRAKTOWAŁ BUTLĘ GAZOWĄ MŁOTKIEM LUB SIEKIERĄ.
  – PROPAN-BUTAN JEST GAZEM CIĘŻSZYM OD POWIETRZA, SPŁYWA W DÓŁ ZGODNIE Z PRAWEM CIĄŻENIA. WIĘKSZE PRAWDOPODOBIEŃSTWO, ŻE TO SĄSIAD Z GÓRY MIAŁ ROZSZCZELNIONĄ INSTALACJĘ GAZOWĄ.
  GIMBAZA ZE 112 POWINNA BARDZIEJ UWAŻAĆ NA LEKCJACH FIZYKI.

  • Zanim zaczniesz kogokolwiek krytykować zacznuj od siebie: po pierwsze nie krzycz na forum, a po drugie jeśli ktoś odkręci gaz w kuchence a zamiast go zapalić najpierw odpala papierosa doprowadzając do wybuchu to jest to nieostrożne obchodzenie się z gazem i tyle w temacie. A twoje „fizyczne wywody” są po prostu komiczne w warunkach tego budynku!

Z kraju