Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Awaryjne lądowanie samolotu pod Zamościem. Na miejscu działały służby ratunkowe

Na lotnisku w miejscowości Mokre pod Zamościem lądował wczoraj awaryjnie samolot. Policjanci, strażacy oraz personel medyczny współdziałając doskonalili swoje umiejętności w przypadku wystąpienia zagrożenia wynikającego z awaryjnego lądowania samolotu.

W czwartek na lotnisku w miejscowości Mokre pod Zamościem odbyły się ćwiczenia służb ratunkowych. Scenariusz przewidywał awaryjne lądowanie samolotu spowodowane uszkodzeniem podwozia maszyny.

Współdziałając ze sobą, strażacy z PSP w Zamościu i druhowie OSP prowadzili akcję gaśniczą płonącego samolotu, wspólnie z załogami karetek pogotowia udzielali pomocy rannym. Natomiast policjanci zabezpieczyli teren, na którym doszło do zdarzenia. Zajęli się również blokadą dróg, aby służby ratunkowe mogły jak najszybciej dotrzeć do osób poszkodowanych i wyjechać z rannymi do placówek medycznych.

Po zakończeniu działań ratunkowych na miejscu katastrofy lotniczej policjanci prowadzili czynności procesowe. Na zakończenie ćwiczeń przedstawiciele poszczególnych służb biorących udział w działaniach szczegółowo omówili wykonywane czynności, nastąpiło również podsumowanie całości przedsięwzięcia.

(fot. Policja Zamość)

Komentarze wyłączone

Z kraju