Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Awantura podczas imprezy. Na poduszce leżała amunicja

W minioną niedzielę w jednym z domów na terenie Włodawy doszło do awantury. Interweniujący na miejscu policjanci zauważyli leżącą na poduszce amunicję.

W minioną niedzielę włodawscy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze w jednym z domów na terenie miasta. Mundurowi interweniujący na miejscu zastali 3 mężczyzn, którzy byli pod widocznym działaniem alkoholu. Policjanci zauważyli również, że na poduszce leżała amunicja.

Funkcjonariusze w związku z tym znaleziskiem zatrzymali wszystkich uczestników imprezy i zabezpieczyli 8 sztuk amunicji różnego rodzaju. W poniedziałek śledczy 38-letniemu mieszkańcowi Włodawy przedstawił zarzut posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia, natomiast dwóch pozostałych zatrzymanych zostało przesłuchanych w charakterze świadka i zwolnionych.

Wczoraj mężczyzna został doprowadzany do prokuratury gdzie zdecydowano o zastosowaniu wobec niego dozoru policji. Za to przestępstwo grozi 38-latkowi do 8 lat więzienia.

(fot. Policja Włodawa)

10 komentarzy

 1. 8 lat. A ktoś morduje z zimną krwią inną osobę i ma podobny wyrok 😀

  • Bo w Polsce prawo o posiadaniu broni i amunicji jest tak pomyślane, żeby zwykły Obywatel nie tylko jej nie chciał mieć, ale nawet na samą myśl o spojrzeniu na jakikolwiek przedmiot przypominający wyglądem broń lub amunicję dostawał odruchu wymiotnego.

   • To było bolszewickie prawo na wypadek gdyby miłość do bratniego narodu radzieckiego nie przetrwała. Ale 'każden jeden’ rząd marzy o takich przepisach, bo nieuzbrojeni obywatele nie mają prawa zabierać głosu.

  • Jak morduje z pomocą samochodu, to co najwyżej „zawiasy”.

  • W którym miejscu w artykule masz informacje o zapadły wyroku?

  • Ogarnij się. Gdy ktoś morduje z zimną krwią grozi mu DO DOŻYWOCIA. Za te osiem sztuka amunicji pewnie skończy się na jakiejś grzywnie. To, że grozi kara DO OŚMIU LAT nie oznacza, że tyle dostanie.

  • socjalistyczny kraj zawsze zabrania za wszelką cenę posiadać praworządnemu obywatelowi broń palną i amunicję dlatego takie chore kary w KK są za posiadanie broni bez zezwolenia jaśniemożnej KWP…., żeby zastraszyć/odstraszyć/karać. lepiej zgwałcić lub zabić po pijaku autem przechodnia niż mieć sztukę amunicji..
   dodam, że myśliwy, który miałby w domu 10 różnych karabinów a przypadkiem ze strzelnicy zabrałby do torby paczkę amunicji pistoletowej należącej do kolegi również byłby przestępcą i groziłoby my 8 lat za posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia – to tak jakby kierowca TIRa jeździł osobówką a nie miał kat. B

 2. Bardzo dobrze niej zrozumia ze na zle nie wolno bo pic to trzeba umiec i strzelac i jezdzic samochodem i zachowywac sie tak aby ktos inny nie ucierpial z tego powodu ?

 3. Do 8 lat grozi za posiadanie broni palnej bez zezwolenia. Za samą amunicję „tylko” do lat 3.

 4. Zarówno samochód, nóż, kij bejsbolowy, czy dziesięciopiętrowy wieżowiec nie służą do zabijania, natomiast broń i amunicja jak najbardziej.

Z kraju

Sport