Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Autobusy kursują objazdem i notorycznie się spóźniają. Zmienią rozkład jazdy

Od wtorku zmieni się rozkład jazdy autobusów linii nr 78, które kursują z ul. Zana przez Konopnicę do Zemborzyc. Pasażerowie narzekają bowiem na ciągłe opóźnienia pojazdów.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wprowadzi tymczasowy rozkład jazdy dla linii nr 78. Związane jest to z opóźnieniami, jakie w ostatnim czasie notują autobusy kursujące na tej trasie. Sięgają one średnio kilkunastu minut.

Wszystko spowodowane jest pracami przy budowie drogi ekspresowej S19 Lublin – Kraśnik, przez co pojazdy skierowane zostały na objazd drogą wojewódzką nr 809 do węzła „Lublin Węglin” i drogą ekspresową nr S19 do skrzyżowania z drogą powiatową w Zemborzycach Dolnych. Dodatkowo linia w dalszym ciągu obsługuje przystanek Konopnica-las.

Jak wyjaśnia Monika Białach z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie zapadła decyzja o wprowadzeniu tymczasowego rozkładu jazdy dla tej linii, który będzie uwzględniał rzeczywisty czas przejazdu autobusów. Rozkład ten ma obowiązywać do czasu zakończenia utrudnień, a tym samym powrotu linii na swoją dotychczasową trasę. Ma to nastąpić za ok. 4 tygodnie.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

3 komentarze

  1. Olgierd Jedlina

    Bo łony jeżdżom jak chcom.

  2. dronami będą was wozić

Z kraju

Polityka i społeczeństwo