Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Autobus zahamował, pasażerka upadła i doznała obrażeń ciała. Kto widział wypadek?

Policjanci z Lublina poszukują świadków wypadku w wyniku którego obrażenia odniosła pasażerka autobusu komunikacji miejskiej. Zdarzenie miało miejsce 30 sierpnia tego roku na skrzyżowaniu ul. Agatowej z ul Granitową.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący autobusem komunikacji miejskiej marki Mercedes poruszał się ul. Granitową w kierunku ul. Jana Pawła II.

Na skrzyżowaniu z ul. Agatową, kierujący nieustalonym pojazdem nagle skręcił nie ustępując pierwszeństwa kierującemu autobusem. W wyniku nagłego hamowania pasażerka autobusu przewróciła się i doznała obrażeń ciała.

Osoby, które widziały wypadek prosimy o kontakt pod nr tel. 81 535-41-85 lub 112.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

11 komentarzy

 1. Znowu elita dróg z kat.B i egzaminie na kartę rowerową narobiła złemu kierowcy zawodowemu ambarasu.
  Kiedy wprowadzą odnawialne co parę lat badania psychotechniczne dla kierowców osobówek? Ile musi byc trupów dziennie żeby rząd przestał udawać ze problemu nie ma i każdy może jeździć ponad tonową maszyną do zabijania?

  • Tam nie ma dnia żeby jakiś nowomiejski wieśniak nie wymusił na komunikacji miejskiej .
   Jeden myśli że zdąży przed autobusem , albo drugi że ma pierwszeństwo .
   Dziwi mnie nie raz takie zachowanie mieszkańców tego osiedla . Im bliżej do domu , tym bardziej cisną w pedał gazu . Biegunki dostają i zawory puszczają , czy kichy marsza im tak grają .
   Ciekawe czy jak mieszkali na wsiach , to też na widok chałupy przyśpieszali .

 2. w każdym autobusie powinny być co najmniej 3 kamery

  • może jeszcze leżaki i drinki w cenie biletu? Autobus to nie strefa relaksu tylko środek lokomocji i wszystko na drodze może się zdarzyć. Zajmowanie Policji czasu tego typu idiotycznymi sprawami jest po prostu żenującym absurdem. W autobusach trzeba się trzymać poręczy a nie łazić czy gapić się w telefon a potem szukać winnych i wyrywać odszkodowania od przewoźników. Niedługo radiowóz będą takie wzywać jak potkną się o kretowisko.

 3. paniusia przypomniała sobie,że można wydrzeć odszkodowanie od mpk???

  • Nie pisz bzur. Jestem ciekaw czy ty byś w takiej sytuacji nie próbował znaleźć winnego gdybyś się połamał, bo winny zajechania drogi autobusowi jest (dziwne natomiast, że kamery autobusu nic nie zanotowały). Co do trzymania się poręczy, Wsiadasz do autobusu na przystanku początkowym i musisz podejść do kasownika, autobus rusza z Granitowej i po przejechaniu ok 30 m (skrzyżowanie z Agatową?) nagle raptownie hamuje – nowe autobusy mają hamulce tarczowe a to nie to samo co w starych Ikarusach. Zaręczam ci, że nawet gdybyś się trzymał i tak być pofrunął.

   • Czytaj ze zrozumieniem gimbusie. Policja szuka sprawcy zajechania drogi autobusowi, a nie odwrotnie.

 4. Jak zaczną kierowcy mpk patrzeć na znaki i światła to nie będzie takich problemów. Dzisiaj rano jadąc z U.Lubelskiej w prawo w Wolską miałem zielone, a kierowca mpk wjechał od Gali jakby nigdy nic. BO PRZECIEŻ TO MU SIĘ NALEŻAŁO

 5. Z uni lubelskiej nieda się skręcić w wolska…

Z kraju