Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ataki na granicy polsko-białoruskiej nie ustają. Kolejne próby nielegalnego wejścia do Polski

Nie ustają próby nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski przez grupy cudzoziemców. W ciągu ostatnich dwóch dni ponad sto osób próbowało wedrzeć się do naszego kraju.

W miniony piątek granicę polsko-białoruską próbowały nielegalnie przekroczyć 54 osoby. Funkcjonariusze z PSG Narewka zatrzymali grupę 31 mężczyzn, obywateli Iranu.

Z kolei na odcinku PSG Czeremcha i PSG Michałowo służby białoruskie uszkadzały concertinę, rzucały szklanymi butelkami, kamieniami i kłodami drewna w polskie patrole.

W sobotę zaś granicą próbowało nielegalnie przekroczyć 47 osób. Grupa 18 cudzoziemców, wspierana przez służby białoruskie siłowo forsowała granicę na odcinku PSG Mielnik. Osoby rozrywały ogrodzenie, wyrywały metalowe słupki, w stronę służb polskich rzucały kamieniami i konarami drzew. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

(fot. SG)

4 komentarze

  1. Chichotnik, jajcarz (niepotrzebne skreślić)

    W ciągu ostatnich dwóch dni ponad sto osób próbowało wedrzeć się do naszego kraju – a ilu z nich przy pomocy kamieni i pałek „prosiło” o azyl ?

  2. A może nagrywać wizerunki tych atakujących, wpuścić , postawić zarzuty czynnej napaści i deport bez jakiegokolwiek prawa wstępu do UE?

  3. Cała Polska przeciw PIS i PO

    Ktoś jeszcze wierzy w te brednie? To wszystko nakręcane jest po to żeby niby to wybudować jakiś mur co warty jest kilkaset tyś a reszta pójdzie do kieszeni złodziei pisowskich.

  4. myślę że Tusk winny

Z kraju

Polityka i społeczeństwo