690 680 960

Areszt dla podejrzanego o śmiertelne potrącenie rowerzysty i ucieczkę z miejsca wypadku

We wtorek Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy wobec 53-letniego mieszkańca gm. Ludwin. Mężczyzna podejrzany jest o to, że kierując w stanie nietrzeźwości potrącił 64-letniego rowerzystę, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

W minioną sobotę w miejscowości Uciekajka w gminie Ludwin nieustalony pojazd potrącił rowerzystę. Pomimo przeprowadzonej reanimacji poszkodowany mężczyzna zmarł. Sprawca nie zatrzymał się i uciekł z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze po poszukiwaniach zatrzymali do tej sprawy trzech braci w wieku 50, 52 i 53-lat oraz ich 51-letniego kompana. Zatrzymani to mieszkańcy gm. Ludwin. Mężczyźni byli pijani. Mundurowi ustalili gdzie został schowany pojazd marki Iveco, który brał udział w zdarzeniu. Na terenie jednej z posesji funkcjonariusze odnaleźli uszkodzone auto.

– Podczas prowadzonych czynności okazało się, że pojazdem mógł kierować 53-latek. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Usłyszał zarzuty spowodowania nieumyślnego wypadku drogowego na skutek którego śmierć na miejscu poniósł 64–latek, ucieczkę z miejsca zdarzenia i kierowania w stanie nietrzeźwości – informuje mł. asp. Magdalena Krasna z łęczyńskiej Policji.

Zatrzymanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Wczoraj Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec 53-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

2016-11-30 12:16:59
(fot. Policja Łęczna)

10 komentarzy

 1. Mogli zastosować poręczenie majątkowe do momentu, aż ten delikwent urodzi.

 2. A wczoraj w Expersie Reporterów na TVP II pokazywali podobny przypadek z tym że nic mu nie zrobili i nie zrobią bo to jakiś pracownik Wojska Polskiego i gdzie tu jest sprawiedliwość ???

 3. Dobrze że nie zjadł tego rowerzysty

 4. Debil dostosował sytuacje do nazwy miejscowości.

 5. Widać że to tzw.swój chłop !!!!!!!.

 6. Jakie 12 lat? Krupa naćpany na przejściu zabił kobietę i dwóch lat nie przesiedział.

 7. to Polak,niestety pojdzie do pierdla,gdyby mial obywatelstwo izraela,watykanu to aby zawiasy

 8. Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika

  Moi w mowie i piśmie uczeni przedmówcy – nikt z Was nie zwrócił najmniejszej uwagi na najbardziej obrzydliwy aspekt zdarzenia, tchórzliwą ucieczkę drania.
  I nie mówcie mi, że to każdemu sie może zdarzyć, bo jak dam po łapkach …!!!

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas