690 680 960

Apel Polskiego Czerwonego Krzyża dotyczący zbiórek odzieży

Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża informuje, iż ze względu na stan epidemii zmuszony jest ograniczyć czasowo zbiórki odzieży używanej do pojemników PCK i apeluje o powstrzymanie się z wrzucaniem odzieży używanej do pojemników PCK do czasu unormowania się sytuacji.

W związku z ogłoszeniem przez WHO pandemii wirusa SARS-Cov-2 i wprowadzeniem stanu epidemii na terenie naszego kraju, Polski Czerwony Krzyż zmuszony jest do maksymalnego ograniczenia zbiórki tekstyliów i obsługi pojemników oraz skierowania i skoncentrowania wszelkich sił i środków na działania walki z pandemią wirusa SARS-Cov-2.

Niestety w konsekwencji zastosowanych już zarządzeń i przepisów, całkowitemu załamaniu uległ cały system zbiórki i obrotu odzieżą używaną w Polsce (podobnie jak w innych krajach). Nikt nie jest w stanie w tym czasie normalnie działać i odbierać oraz wydawać i sprzedawać odzież używaną oraz na bieżąco regulować płatności (także względem PCK), a co za tym idzie organizacja niestety została pozbawiona poważnego źródła pozyskiwania środków i znalazła się w dramatycznie trudnej sytuacji finansowej. W chwili obecnej realizuje głównie wyjazdy interwencyjne do pojemników i takowe muszą zostać utrzymane przez cały okres ograniczenia zbiórki.

– Mamy nadzieję, że zechcą Państwo zrozumieć tę sytuację i to, że Polski Czerwony Krzyż, który od ponad 100 lat niesie pomoc w czasie różnego rodzaju katastrof i tragedii społecznych, i teraz też podejmuje odnośne wyzwania, zwraca się do Państwa w tym trudnym dla wszystkich okresie o zrozumienie i zastosowanie się do apelu. Mamy też nadzieję, że obecny stan epidemii na terenie naszego kraju i podjęte wspólnie działania przyniosą poprawę sytuacji w ciągu kilku miesięcy, i będziemy mogli w krótkim czasie po tym wrócić do kontynuowania zbiórki i wykonywania normalnego trybu realizowania umowy z naszej strony – informuje Maciej Budka dyrektor PCK Lublin.

(fot. PCK)

Jeden komentarz

  1. Już się pisiaki poubierały?

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej