Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Amigo, Amant, Amber a może Ambroży? Skansen szuka imienia dla źrebaka

Zgodnie z tradycją Muzeum Wsi Lubelskiej ogłosiło przyjmowanie propozycji dla źrebaka, jaki przyszedł na świat w skansenie. Warunek jest jeden – musi ono rozpoczynać się na literę „A”.

Muzeum Wsi Lubelskiej to nie tylko zabytkowe budynki pochodzące z wielu miejscowości naszego regionu. Nieodłącznym elementem wsi są bowiem również zwierzęta. Dlatego też w skansenie ich nie brakuje. Są konie, owce, kozy czy też króliki. Do tego ptactwo domowe takie jak gęsi, kury kaczki oraz gołębie.

Zwiedzający mogą je spotkać zarówno na wybiegach, w stajni, oborze czy kurniku. Są jak też podczas różnego rodzaju wydarzeń. Podczas niedzielnego pokazu wiosennych prac polowych można było podziwiać, jak wielką i nieocenioną pomoc rolnikom niosły konie.

A tych w ostatnim czasie w muzeum przybyło. Niedawno na świat przyszedł bowiem źrebak. Tradycyjnie już skansen zwrócił się do internautów aby wybrali dla niego imię. Warunek jest jeden – musi ono rozpoczynać się na literę „A”. Zgłoszenia cały czas są przyjmowane za pośrednictwem muzealnego Facebooka.

19 komentarzy

  1. antoni, na cześć „wielkiego myśliciela”.

  2. Aaaa… Jarosław.

  3. Janusz , są podobni🤣

  4. Agryf, Ares, Amant, Aster 🙂

  5. Na pierwsze Amber, na drugie Gold.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112