Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

„Amerykański żołnierz” próbował zauroczyć mieszkankę powiatu kraśnickiego. Kobieta była czujna

Mieszkanka powiatu kraśnickiego na szczęście nie padła ofiarą fałszywego żołnierza armii amerykańskiej. Oszust próbował wyłudzić od kobiety pieniądze, a kiedy ta nie chciała przesłać środków finansowych, zaczął ją straszyć.

33-letnia mieszkanka powiatu kraśnickiego złożyła zawiadomienie w kraśnickiej jednostce policji o usiłowaniu oszukania jej przez Internet.

James Avalon – to właśnie tak miał się nazywać amerykański żołnierz poznany w sieci. Twierdził łamaną polszczyzną, że rozwiódł się i został z synem, który jest niepełnoletni. Wysyłał kobiecie zdjęcia z plaży, siłowni, misji wojskowych, a także z synem, aby uwiarygodnić swoją osobę.

Szybko zaczął też wyznawać swoje uczucia twierdząc, że obecnie jest na misji w Afganistanie. Próbował zauroczyć kobietę opowieścią o skrzynce z pieniędzmi w kwocie 950 tysięcy dolarów amerykańskich, wysłał nawet zdjęcie. W końcu napisał, że musi jechać na misję do Syrii i chciałby powierzyć tą paczkę internetowej miłości.

Miała to być paczka dyplomatyczna, za której odbiór trzeba było zapłacić 5 tysięcy złotych, przesyłał nawet linki na komunikatorze do wpłaty.

Kobieta zaczęła podejrzewać, że to może być oszust. Najpierw próbował wpłynąć na nią pospieszając ją z wpłatą, kiedy to nie zadziałało następnie zaczął grozić, że przyjedzie do Polski i „pokaże że jest żołnierzem”, to również nie dało efektu.

Kobieta poinformowała go, że zgłasza sprawę na policję, wtedy zaczął prosić, aby tego nie robiła i dalej wyznawał uczucia. „Niestety” dla „amerykańskiego żołnierza”, 33-latka zgłosiła sprawę w kraśnickiej komendzie. Teraz policjanci zajmą się ustalaniem prawdziwych personaliów internetowego mundurowego.

(fot. pixabay.com)

13 komentarzy

 1. Na większość Polaków magia „amerykańskiego” podziałała i oddają wszystko co mają.

 2. Przecież amerykanie już nie stacjonują w Afganistanie ,ech… A tak szczerze jakby wszystkich kochasi z netu policja miała sprawdzać to nie wiem czy by ktoś uczciwy został .Po to jest internet aby udawać kogoś kim się nie jest .Śledztwo umorzone będzie .

  • Ależ stacjonują, tylko że żołnierzy zatrudniono przez prywatne firmy i PR że nie ma żołnierzy – ale najemnicy są, tylko cicho sza. Tak samo jak wszędzie zresztą.

 3. Złapać dziada i do kamieniołomów za karę,niech zapracuje na kasę ,a nie głupiej,naiwnej baby szuka

 4. Nieroba „amerykańska”pracować się nie chce uczciwie ,tylko okradać łudzi

  • To na pewno nie jest nieroba amerykanska, tylko czarny z Afryki, albo jakis nieroba z Ameryki Południowej z bardzo biednego kraju. Oni nawet nie umieja poprawnie budowac zdan tylko posługuja sie tłumaczami i takimi samymi regułkami, wypowiedziami ktore maja napisane na krtce

 5. Bolek brat Lolka

  Złapać dziada i do Afganistanu wysłać jak taki z niego żołnierz

  • Z Afganistanu wycofują się, więc lepszy kierunkiem byłby Iran lub Syria. Publicznie z flagą us w centrum stolicy!

 6. Brawo Bolek brat Lolka

 7. Bolek brat Lolka

  Chociaż jedna *** opamiętała się w ostatniej chwili

 8. Myśląca kobieta ze wsi. Lubelski cebularz na pewno dałby się okraść.

 9. Nie zadawać się z nikim przez Internet! A jak tak bardzo potrzebuje Faceta to w Polsce jest bardzo dużo przystojnych, wykształconych mężczyzn i nie trzeba szukać „amerykańskiego żołnierza, czy lekarza”.

 10. W końcu jakaś niegłupia amatorka amerykańskiego żołnerza. A przeciaż jest tylu wyposzczonych rodaków, którzy mogą naprawdę dużo wypić…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo