690 680 960

„Amerykański marynarz” otrzymał od mieszkanki Lublina 400 tys. złotych. Policjanci poszukują oszusta

W środę policjanci z Lublina przyjęli zgłoszenie dotyczące oszustwa. Mieszkanka miasta poinformowała, że przekazała łącznie 400 tys. złotych mężczyźnie podającemu się za „amerykańskiego marynarza”.

W styczniu 2017 r. mężczyzna podający się za marynarza z Ameryki, nawiązał kontakt z jedną z mieszkanek Lublina. Z czasem kontakty nabrały większej zażyłości i rozmowy przez Internet prowadzone były za pomocą komunikatorów i wideorozmów.

Sprawca stopniowo zyskiwał zaufanie kobiety. Po upływie około 2 miesięcy podczas jednej z takich rozmów oświadczył, że statek którym płynie, został napadnięty przez piratów. Miało zginąć 7 osób, a on sam musiał wysłać bardzo ważną teczkę ze swoimi dokumentami i pieniędzmi do Wielkiej Brytanii.

Od tamtego momentu mężczyzna zaczął prosić kobietę o pieniądze. Był to różne kwoty z przeznaczeniem, na opłacenie spedycji, podatków czy też agenta mającego zająć się dokumentami marynarza. Mężczyzna cały czas utrzymywał kontakt z 44-latką wymyślając kolejne historie. Z czasem poprosił ją o opłacenie pobytu w Ghanie, gdzie miał zostać dodatkowo okradziony.

Oszust cały czas zapewniał mieszkankę Lublina, że chce się spotkać i zwróci pieniądze. Niestety to nigdy się nie wydarzyło. W ciągu ponad 2,5 roku kobieta straciła 400 tys. złotych.

Wczoraj kobieta zgłosiła się na V komisariat w Lublinie, gdzie złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości oszusta.

(fot. pixabay.com)

50 komentarzy

  1. Chyba zostanę marynarzem.

  2. Jak mozna byc takim nierozsadnym by przekazac obcemu tyle pieniedzy niewidzac go w realu, malo to oszustow jest w internecie szok mloda osoba i taka naiwna

  3. Niestety…tym zajmuje sie szajka oszustow połaczona z osobami zamieszkujacymi afryke…w Stanach wiele kobiet tak wyrolowali poprzez fikcyjne konta na Fb..z drugiej strony nasze piekne polki potrafia wyslac tyle hajsu nieznajomemu…faktycznie lekarz by sie przydal..

  4. Do psychiatry się powinna zgłosić, a nie ma policję…

Kursy walut

  • USD 4.0181zł -0.04%
  • GBP 5.0458zł -0.27%
  • EUR 4.3303zł -0.07%
  • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas