690 680 960

Amerykanie z Ball Packaging Europe wracają do Lublina. Będzie praca dla 200 osób

Dobra informacja dla Lublina oraz dla szukających pracy. 6 lat od wycofania się z inwestycji w Lublinie Amerykanie z Ball Packaging Europe wracają do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Stałe zatrudnienie w powstającej fabryce puszek znajdzie 200 osób.

Rekrutacją pracowników do powstającego zakładu zajmuje się Paulina Chojnacka z lubelskiego biura firmy Adecco Poland – Do końca roku w zakładzie Ball Packaging zatrudnionych zostanie 60 osób – mówi Chojnacka. – Poszukujemy pracowników na wszystkie stanowiska w nowo powstającej fabryce. Jeszcze w tym roku w zakładzie zatrudnionych zostanie m.in. 25 specjalistów ds. utrzymania ruchu, po 5 operatorów maszyn, kontrolerów jakości i brygadzistów, a także automatycy z praktyczną widzą w zakresie nowoczesnych sterowników, mechanicy utrzymania ruchu, specjaliści ds. wytwarzania narzędzi i magazynierzy. W 2015 roku do obsadzenia będzie kolejnych 140 etatów – dodaje.

Pracownicy zostaną zatrudnieni bezpośrednio przez polski oddział firmy Ball Packaging Europe Lublin Sp. z o.o., amerykańskiego potentata wśród producentów metalowych puszek. W ramach wdrożenia do pracy zdecydowana większość z nich przejdzie 6-tygodniowe szkolenie w oddziałach Ball w Stanach Zjednoczonych, angielskim Manchesterze lub niemieckim Hanowerze oraz otrzyma umowy o pracę na 2 lata.

Po tym okresie pracownicy zostaną zatrudnieni na czas nieokreślony. Adecco poszukuje specjalistów w Lublinie i w sąsiednich powiatach, a managerów rekrutuje w całym kraju. – Amerykanie postawili przed pracownikami dość wysokie wymagania, a czasu jest niewiele – przyznaje Paulina Chojnacka – rekrutacja będzie więc prowadzona nie tylko w samym mieście, ale także okolicznych powiatach w województwie lubelskim.

Ball Packaging kusi kandydatów atrakcyjnym wynagrodzeniem i pakietem świadczeń pozapłacowych – Poza umową o pracę podpisaną od razu na dwa lata pracownicy otrzymają także prywatne ubezpieczenie medyczne – mówi Kinga Hirao, Human Resources Manager w lubelskiej fabryce  – Pracownikom będą przysługiwały także świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, a po roku pracy program emerytalny. Już od pierwszego dnia trwania umowy zatrudnieni uzyskają prawo do 26 dni płatnego urlopu.

To już drugie podejście amerykańskiej firmy do uruchomienia zakładu produkcyjnego w Podstrefie Lublin działającej w ramach Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec. Poprzednio ambitne plany inwestycyjne pokrzyżował kryzys finansowy z 2008 roku, a wybudowana już hala produkcyjna została wynajęta innemu przedsiębiorstwu. Powrót koniunktury pozwolił Amerykanom na energiczny powrót do inwestycji.

Planowany na styczeń 2015 roku rozruch zakładu produkcji puszek Ball to kolejna dobra wiadomość napływająca z lubelskiej strefy, dla której pierwsze półrocze 2014 roku było rekordowe pod względem nowych inwestycji. Poza zakładem Ball Packaging w strefie pojawiło się jeszcze 5 innych inwestorów. Łączna wartość wszystkich inwestycji w Podstrefie Lublin wynosi na tę chwilę 812 mln złotych. Działające w podstrefie przedsiębiorstwa zatrudniają ponad 1100 osób.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy w nowym zakładzie Ball mogą odwiedzić lubelskie biuro Adecco przy ul. Peowiaków 10/1 lub skontaktować się bezpośrednio z Beatą Okoń, która odpowiada za rekrutację pracowników w tym zakładzie.

2014-10-21 17:49:32
(fot. BPE)

12 komentarzy

 1. Tak atrakcyjne wynagrodzenie to 100 wiecej od najnizszej krajowej super.

 2. Ciekawe czy zatrudnienie bezpośrednio przez Ball czy outsorce.

 3. wiecie gdzie sie inwestuje? Tam,gdzie robol nie ma nic do gadania i bedzie harował jak mu szef każe,bo musi kreche na 30 lat spłacać. Biali niewolnicy systemu bankowego.

 4. Witam
  Zatrudnienie jest bezpośrednio w firmie Ball Packaging na umowy o pracę (nie są to umowy o pracę tymczasową czy też zlecenie). Początkowo będą to umowy na czas określony na 2 lata, po tym okresie pracownicy otrzymają umowy na czas nieokreślony. Firma oferuje stałe zatrudnienie, atrakcyjne wynagrodzenie, a także szeroki pakiet socjalny.

 5. Rekrutację prowadzi firma Adecco,

  Zainteresowane osoby zapraszamy do naszego biura przy ul. Peowiaków 10/1 w Lublinie.
  e- mail : [email protected], tel. 81 460 29 64, 81 460 29 62, 81 532 33 66

 6. Wprowadzacie w błąd. Ball Packaging Europe to firma szwajcarska. Żadni Amerykanie. Chrysler jest włoski bo należy do Fiata? No bez jaj.

  • Otrzymaliśmy oficjalną informację prasową i zgodnie z nią zostało napisane jak powyżej, pozdrawiamy. (Firma Ball Packaging Europe została utworzona pod koniec 2002 roku, po przejęciu spółki Schmalbach-Lubeca GmbH przez amerykańską firmę Ball Corporation, która ostatecznie stała się największym producentem puszekspożywczych na świecie.)

 7. „Już od pierwszego dnia trwania umowy zatrudnieni uzyskają prawo do 26 dni płatnego urlopu” Przecież to ustawowy obowiązek pracodawcy a nie dobroduszność tegoż.

  • Prawo do 26 dni urlopu przysługuje wraz z odpowiednim stażem pracy. Tutaj to będzie niezależne od stażu pracy.

  • Bzdury opowiadasz!! jest naliczane ze stazem pracy a nie ustatwowo 😀 jelsi np skonczysz studia musisz przepracowac na umowe o rpace jeszcze 2 lata zeby miec te 26 dni urlopu, bo tak to masz 20 dni. Po zawodoce, liceum chyba trzeba przepracowac 4 lata jeszzce. Pozatym dni urlopowe nalicza sie od ilosci przepracowanych dni. Wiec nie klep jakis glupot.

 8. były pracownik- już tu nie wróce

  Byłem na rozmowie, Ball upada bo podobno zaczęły się oszczędności co widać to po proponowanych stawkach. Nowa pani kadrowa Kinga Hirao jest miła ale zielona we wszystkim.. Podobno jeden zakład już wykończyła w swojej karieże (Sumika), ciekawe czy i ten się uda załatwić na amen. Pozdro dla chłopaków i Niny oraz dla Recana. Trzymajcie się!

  • powiedz dokładnie czy wcześniej lepiej płacili?? jak wyglądała praca, stawki są ogólnie normalnie nie są wysokie ale troche brakuje do najniższej

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas