690 680 960

Alpiniści przebrani za superbohaterów umyli okna w szpitalu dziecięcym. Celem było sprawienie radości pacjentom (zdjęcia)

Alpiniści odwiedzili pacjentów szpitala dziecięcego w Lublinie. Zrobili to w swoim stylu, czyli schodząc z dachu po linie. Akcja spotkała się z bardzo dużym zadowoleniem pacjentów.

W poniedziałek, w samo południe, z dachu Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego na linach zeszli m.in. Lord Vader, Superman, Spiderman, Minionek czy też Jednorożec. Umyli też okna w poszczególnych salach. Była to akcja alpinistów, czyli pracowników wysokościowych, zorganizowana z okazji 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak podkreślają alpiniści, ich podstawowym celem nie było jednak zadbanie o czystość okien, lecz sprawienie radości małym pacjentom. Wielu z nich przebywa w placówce od dawna, dlatego też byli niezwykle szczęśliwi, kiedy ujrzeli za oknem postacie z bajek.

Akcja przyniosła spodziewany skutek. Jak nam przekazano, uśmiechnięte twarze maluchów mówiły same za siebie, jak ważne są tego typu działania. Zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy to z uwagi na pandemię, odwiedziny bliskich w szpitalach są mocno ograniczone.

(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

  1. Potrzeba więcej takich ludzi. Dziękujemy!

  2. Brawo ! Dobra robota.

  3. Darth Vader – superbohater?

  4. Brawo. Duży pozytyw.

  5. Super inicjatywa. Dziękujemy byliście super!!!

  6. Czy okna były myte w plusowych temperaturach czy też stosowano samochodowy płyn zimowy do szyb?

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas