Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Aleksandrów: Po pijanemu spowodował dwie kolizje

Spowodował kolizję, potrącił pieszego, uciekł z miejsca obu zdarzenia i jak się okazało jechał samochodem pijany, nie mając w dodatku do tego uprawnień.

Wczorajszej nocy w Aleksandrowie doszło do potrącenia pieszego, którego sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Potrącony został 29-letni mężczyzna, który z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący fordem uderzył w pieszego i nie zatrzymując się odjechał z miejsca. W trakcie wykonywanych czynności przy zabezpieczeniu zdarzenia, do policjantów podszedł młody mężczyzna, który poinformował ich, że chwilę przed potrąceniem pojazd ten zaczepił również o jego samochód i uszkodził mu prawą stronę pojazdu.

Funkcjonariusze szybko ustalili kierowcę forda. Okazał się nim 23-latek z gm. Łukowa. Młody człowiek został ujęty w miejscowości Markowicze przez innego mężczyznę, który z kolei widział jak 23-latek przejeżdżając obok dyskoteki potrącił pieszego i nie zatrzymując się odjechał. Widząc to szybko wsiadł w swój samochód i pojechał za nim, aby go zatrzymać. 30-letni świadek zdarzenia zatrzymał uciekającego forda w Markowiczach, gdzie przytrzymał kierowcę do momentu przybycia policji.

Policjanci zbadali 23-letniemu kierowcy forda stan trzeźwości, okazało się że ma prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ustalili również, że kierowca forda nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 23-latek tłumaczył policjantom, że z miejsca obu kolizji odjechał ze strachu przed uczestnikami dyskoteki, którzy widzieli zdarzenie – informuje KWP Lublin.

Na szczęście poszkodowanego w zdarzeniu pieszego, skończyło się na urazie głowy i ogólnych potłuczeniach. Za popełnione czyny młody człowiek poniesie odpowiedzialność karną.

Komentarze wyłączone