690 680 960

Alarm oblodzeniowy na drogach regionu. Trudne warunki na drogach wojewódzkich

Na wielu drogach wojewódzkich naszego regionu pojawiło się oblodzenie nawierzchni. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Trudna sytuacja na drogach wojewódzkich w naszym regionie. Wszystko z powodu opadów marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem. To w połączeniu z niską temperaturą, szczególnie przy gruncie, sprawiło, że w wielu miejscach wystąpiło oblodzenie nawierzchni. Tym samym pojawiło się niebezpieczeństwo dla podróżujących.

Jak wyjaśnia Kamil Jakubowski z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie, na trasy wyjechało już ponad 45 sztuk sprzętu do Zimowego Utrzymania Dróg. Przygotowywane są kolejne pojazdy, aby w razie potrzeby również wysłać je do walki ze śniegiem i lodem na jezdniach.

Obecnie najgorsza sytuacja występuje na drogach w rejonie Nałęczowa, Puławy, Lublina, Wysokiego, Krzczonowa, Krasnegostawu, Włodawy, Chełma, Hrubieszowa, Bełżyc, Biłgoraja, Zamościa, Józefowa, Tomaszowa Lubelskiego, Szczebrzeszyna, Zwierzyńca i Turobina. Kierowcy powinni pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, rozwagi i dostosowaniu prędkości do warunków jakie panują na drogach.

(fot. lublin112)

19 komentarzy

  1. Zima zaskoczyła drogowców tak jak omnikron rząd.

  2. Tak to jest jak się odśnieża i posypuje gow.. ulice. W Słowacji lub Czechach nie wali się soli tylko sam piasek. A tak to roztopiony śnieg zamarza i robi się glazura.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!