Al. Tysiąclecia: Zderzenie skody z ambulansem

W niedzielę na al. Tysiąclecia doszło do zderzenia skody z ambulansem. Na szczęście ucierpiały tylko pojazdy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę kilka minut przed godziną 10 na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia z ul. Lubartowską. Kierujący skodą jadący ul. Lubartowską w stronę ul. Ruskiej zderzył się z ambulansem z marki Renault, który poruszał się al. Tysiąclecia.

Na miejscu interweniowała straż pożarna i policja. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Jak ustaliliśmy ambulans jechał w kierunku ronda przy zamku i miał włączone sygnały dźwiękowe i świetlne. Jak powiedzieli nam świadkowie zdarzenia pojazd było słychać już z daleka.

Obecnie w rejonie zdarzenia nie ma utrudnień w ruchu. Policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia. Obaj kierujący byli trzeźwi.


(fot. Czytelnik Marek)

2014-07-27 10:30:36
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

18 komentarzy

 1. Groźniejszy w skutkach był przypadek w Łęcznej, około roku temu. Nie oceniajcie kierowcy scody pochopnie, wczytajcie w przepisy. Owszem, Kareka to pojazd uprzywilejowany ale nie ma takiego zapisu który w takim przypadku jednoznacznie obarczy winą tylko kierowcę osobówki. Kierowcy karetek też mają niestety pewne nakazy w tym zachowania mimo wszystko ostrożności. A inna rzecz to taka, że kierowcy osobówek w ogóle nie upewniają się przy wjeździe na skrzyżowania, choć powinni mimo tzw zielonych świateł. Problem ten jest nieco rozbudowany.
  Pisze autor, że karetkę słychać z daleka. Nie trzeba mieć głośnej muzyki w aucie. Starczy klima włączona czy zwykły nawiew, zamknięte wtedy okna i naprawdę jadąc z ulicy zabudowanej kamienicami nie ma szans by na czas usłyszeć jakiekolwiek dźwięki, nawet karetki itp.

 2. Czyżby MAN z JRG 4 był uszkodzony że dwójkowe GBA w tym rejonie?

  • Już jest sprawny, ale testujemy nadal wyższy 😉 i konspirujemy się pod numerem operacyjnym dwójki 😀

 3. Skoda i wszystko jasne, pewnie jakis dziadek w kapeluszu z zatyczkami w uszach. Zapewne jeszcze LSW, LUB, LLB, LKR itp i pozamiatane….

  • Prędzej jakiś LU – to jest przypadek kierowców którzy nie znają własnego miasta i jeżdżą jak ofiary losu – nie spotykane w żadnym innym mieście 🙂

  • Tak się składa, że była na tablicach LU ****T.

   • Nie widzi mnie to, ślepce z LU nawet pojazdów uprzywilejowanych nie widzą bo myślą że są u siebie i wszystko mogą a tak na prawdę to nic nie mogą, niech się nauczą jeździć a nie na innych gadają.

 4. To już nie pierwszy raz w tym miejscu. Jadący z góry Lubartowskiej nie słyszą sygnału, bo z obu stron są kamienice. Jak mają zielone światło, to na dole jest już za późno na reakcję. Obie strony pewne swojego.

 5. mam pytanko czy ten ambulans ma uprawnienia do użycia sygnału dźwiękowego i świetlne przecież to nie zespół ratowniczy

 6. Znowu ambulans tej firmy ma dzwona. Mają niefart.

 7. KIEROWCY AMBULANSÓW NIESTETY TEŻ POWINNI UWAZAC I OBOWIAZUJA ICH JAKIES PRZEPISY A NIE ABY DO PRZODU !!!

 8. Policja, straż pożarna, czy nawet nadzór ruchu MPK mają ścisłe procedury i są rozliczani z każdej jazdy „na bombach”.
  Ale prywatnych firm to nie obowiązuje.
  Wolna amerykanka… na sygnale na dializę? Klient płaci, klient wymaga.

 9. No właśnie te ambulanse ciągle jeżdżą na sygnałach a już szczególnie gdy trochę więcej ruchu na ulicach .Kolesiowi dostanie się po łapkach jeżeli wymusił pierwszeństwo bo mimo że pojazd uprzywilejowany to nie zwalnia go to od przestrzegania przepisów .Kolega który jest kierowcą karetki jakiś czas temu zarobił tak trochę punktów bo miał obcierkę na skrzyżowaniu przy czerwonym świetle .

 10. cale szczescie ze nikty nie zgina caly wypadek widzialem oby takich bylo mniej

 11. Pan Sołtys z Lublina

  Miałem coś złośliwie dodać, ale daliście sobie radę bez mojej skromnej osoby. Miłego popołudnia.

 12. Niejedno krotnie widziałem, jak te karetki śmigają przez skrzyżowania lub też ronda, zbytnio nie zachowując szczególnej ostrożności.

 13. Narzekajcie na karetki dalej. Ciekawe co powiecie, gdy po Was miałaby karetka przyjechać. Ta karetka służy do transportu medycznego. Wozi się nią krew do pilnych zabiegów oraz pacjentów. Nie jest to karetka systemowa tzn, ratownicza, ale obowiązują ją takie same przepisy co do użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Prywatne firmy też obowiązują takie same przepisy i wszystko jest kontrolowane. Nie porównujcie karetki do pogotowia gazowego czy mpk bo to jest żałosne. Ponaklejaliście sobie nalepek że motocykle są wszędzie żeby patrzeć w lusterka, to i patrzcie czy nie jedzie jakiś pojazd uprzywilejowany, czy karetka czy policja czy straż pożarna. I ustepujcie miejsca, bo kiedyś może po was nie zdążyć. I ciekawe co wtedy powiecie, że karetka długo jechała.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online