Al. Solidarności: Zderzenie trzech aut przed rondem

Dzisiaj po południu na al. Solidarności w Lublinie zderzyły się dwa samochody osobowe oraz bus. Na szczęście nikt nie został ranny.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 16-tej na al. Solidarności w Lublinie. Zderzyły się tam trzy pojazdy, dwa osobowe i jedne dostawczy. Jak wstępnie ustalono, wszystkie auta jechały w kierunku zamku. Przed rondem pojazdy zaczęły zwalniać jednak jadący jako ostatni, kierowca dostawczego busa nie zdołał wyhamować na mokrej nawierzchni i uderzył w tył peugeota.

Peugeot zaś w wyniku uderzenia zatrzymał się uderzając w tył znajdującego się przed nim opla. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz policja. Jak się okazało, na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

W tym samym czasie do podobnego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Jonaki, tuż za Janowem Lubelskim. Zderzyły się tam dwa pojazdy. Również było to najechanie na tył i także nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała.

W obu przypadkach w miejscu gdzie doszło do zdarzeń były spore utrudnienia w ruchu.

Informację o zdarzeniu i zdjęcia otrzymaliśmy od czytelników. DZIĘKUJEMY!
(fot. nadesłane: Michał Markwart)
(fot. nadesłane:Bartek Sokoluk)
2014-08-16 17:36:41

8 komentarzy

 1. Na tym rondzie notorycznie widuje przejeżdżanie na czerwonym świetle, zwłaszcza w kierunku podzamcza. Pewnie zapaliło się żółte i pierwszy postanowił się zatrzymać, a pozostali myśleli, że przejedzie i oni też zdążą na „wczesnym czerwonym”.

  • To „rondo” to przykład na to, że nawet jak bydle ma światła, to potrafi ich nie zauważyć. Kolizje zdarzają się tam kilka razy w miesiącu przynajmniej (z resztą stąd też i nazwa ronda – nie mówię o oficjalnej – „płk. Kuklińskiego”, lecz o miejscowej „Blacharzy Lubelskich”). Pod rozwagę trzeba dać ten przykład wszystkim „mądralom” postulującym instalację świateł na skrzyżowaniach Krochmalnej i DIamentowej oraz Diamentowej i Wrotkowskiej.

 2. przede wszystkim to nie jest rondo

  • Bez kitu to jest rondo, jak wyłączą światła to ludzie jeżdżą jak po rondzie. Szczególnie późnym wieczorem. A jak byk jest na Solidarności jest znak ustąp pierwszeństwa i brak znaku skrzyżowanie z ruchem okrężnym.

 3. niech zrobia pulsujące żółte swiatło kilka sekund przed czerwonym i tyle… Nawet ruscy maja taki system…

  • tak tak! swietne rozwiazanie, ale nie żółte pulsujące, tylko zielone, ktore w sposób oczywisty zwiastuje zapalenie się zółtego i zaraz czerwonego. w wielu krajach jest ten prosty system przydatny dla kierujacych i takich stluczek na swiatlach jest duzo mniej. nie mam pojecia dlaczego jeszcze tego u nas nie wprowadzono. NAJWYZSZY CZAS!!

 4. Masakra …co za dziennikarz zdał relację z tego zdarzenia…zero faktów…opel i peugeot stały już na w miejscu czekając na zielone światło. Ford transit bez hamowania zatrzymał się na zderzaku peugeota, który został popchnięty na opla. Opel i peugeot zostały przesunięte o całą długość samochodu. Dobrze, że pani na pasach zdążyła odskoczyć. Pasażerka z Peugeota doznała urazu kręgosłupa. Nie wiadomo czy będzie chodziła. A pan kierowca z Forda jechał na Ukrainę, miał już za sobą 1200km i nieprzespaną noc.

  • Masakra to jest Twój komentarz, nie można napisać było maila do redakcji tylko komentować jak hejter, który wszystko wie jak wyglądało zdarzenie i wymądrzać się jako uczestnik zdarzenia. Ludzie ..rwa mać myślicie trochę? Dzisiaj jest 18 sierpnia a Ty komentujesz materiał sprzed dwóch dni. Trzeb było napisać do lublin112, że byłeś uczestnikiem zdarzenia i opisać jak było – przecież oni opierają się na relacjach świadków a także uczestników, które mogą odbiegać od tego co się stało – każdy ma inne subiektywne postrzeganie świata – ale nie musiałeś napisać swoją najmądrzejszą wersję – ..rwa typowo polskie zachowanie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!