Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Al. Racławickie: Zderzenie autobusu z trolejbusem. Interweniowało pogotowie ratunkowe

W czwartek po południu na al. Racławickich autobus zderzył się z trolejbusem. Na szczęście w zdarzeniu ucierpiał tylko pojazd komunikacji miejskiej.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 15 w rejonie skrzyżowania ul. Sowińskiego z al. Racławickimi. Kierujący autobusem marki Neoplan podczas manewru skrętu w al. Racławickie uderzył pojazdem w bok trolejbusu marki Ursus. W wyniku zderzenia z trolejbusu wypadły dwie boczne szyby.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe, policja i nadzór ruchu MPK. Jedna z kobiet podróżujących trolejbusem została niegroźnie poraniona odłamkami szyby. Opatrzono ją na miejscu zdarzenia.

Przez kilkadziesiąt minut w rejonie kolizji był spore utrudnienia ruchu w kierunku ronda im. Honorowych Krwiodawców. Przed godziną 16 usunięto uszkodzony trolejbus. Jak ustaliliśmy neoplan pojechał w dalszą trasę zaś za trolejbus podstawiono pojazd zastępczy.

Al. Racławickie: Zderzenie autobusu z trolejbusem. Interweniowało pogotowie ratunkowe

2015-04-16 17:05:00
(fot. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. Fajnie to brzmi, że ucierpiał trolejbus i wezwali karetkę. Oczywiście czytając artykuł można sie doczytać, że ratownicy opatrywali pasażerkę. Ale jak na głównej sie to czyta to można parsknąć śmiechem 🙂
  Pozdrawiam redakcję 🙂

 2. Bronek przyjechał i wszystko wiadomo

 3. Ciekawe czy neoplan był sprawny… Nawet na 4 pasach się nie zmieścił…

 4. A jak wypadły to gdzie leżą ?? bo ja widzę że są zbite…

 5. Ot 15 metrowy Neoplan potrzebuje „troche” wiecej miejsca do skretu niz krotki i przegub. Szofer troche zle wycyrklował skręt.

 6. Kierowca zapewne walczył o tor ;D

 7. Trochę przed 14:45 miało to zdarzenie miejsce. Trolejbus miał rozkład 150/IV.
  Swoją drogą stojący trolejbus wyglądał jakby celowo ktoś wybił okna.
  ” interweniowało pogotowie ratunkowe, policja i nadzór ruchu MPK” O 14:45 był sam kierowca, ale żadnych karetek, radiowozów i ludzi.

 8. zdarza się nawet najlepszym 🙂

Z kraju