Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Al. Kraśnicka: Potrącenie nastolatka na przejściu. Jako pierwsi pomocy poszkodowanemu udzielili harcerze

W poniedziałek po południu na al. Kraśnickiej doszło do potrącenia pieszego. Jako pierwszy pomocy udzielił mu nastoletni harcerz. Oddał mu nawet swoją kurtkę.

W poniedziałek około godziny 16, na al. Kraśnickiej na wysokości ul. Łanowej przy kościele, doszło do potrącenia nastolatka. Kierujący volkswagenem, jadąc w stronę Lublina potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych nastolatka.

Jako pierwszy pomocy poszkodowanemu udzielił będący w pobliżu nastoletni harcerz i jego znajomi, także harcerze. Jak relacjonował nasz Czytelnik pomagający, około 12-14 letni chłopiec, malutki, chudziutki około 1,5 m wzrostu oddał poszkodowanemu własną kurtkę i opatrywał potrąconego.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe, które przetransportowało poszkodowanego chłopca do szpitala. Jak ustaliliśmy nastolatek ma złamaną nogę.

W rejonie zdarzenia były spore utrudnienia w ruchu pojazdów. Na miejscu pracują funkcjonariusze lubelskiej drogówki.

Kierujący volkswagenem był trzeźwy.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od naszego Czytelnika na telefon alarmowy – Dziękujemy!


Większy widok mapyAl. Kraśnicka: Potrącenie nastolatka na przejściu. Jako pierwsi pomocy poszkodowanemu udzielili harcerze

2014-12-22 19:48:12
(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. Brawo dla harcerza! CZUWAJ

 2. niestety są kiepskie warunki pogodowe , słaba widoczność , kierowcy jak i piesi muszą zachować szczególną ostrożność , kierowcy zwalniać przed przejściami na tyle by bezpiecznie przejechać a piesi nie wchodzić na pasy jak święte krowy tuz przed samochodami .

 3. W takie warunki pogodowe piesi są w praktyce po prostu nie widoczni. Nic dziwnego, że dzisiaj tyle potrąceń.. które to już dzisiaj ? Trzecie ?

  • Potwierdzam ,trzeba naprawdę mieć się na baczności zbliżając się do przejść dla pieszych ,w taką pogodę widać tylko nogi odbijające się od mokrego asfaltu do tego ludzie chodzą ubrani na czarno i jeszcze w kapturach.

   • No niestety. Ale my, kierowcy, powinniśmy również wymagać więcej od siebie. Mamy obecnie najkrótsze dni w roku i absolutny brak śniegu,który by trochę pomógł z widocznością. Do tego non stop pada, światła giną, widoczności zero.

 4. Harcerze pomogli, nózia w gipsie czas święta zaczynać. Wesołych Świąt !!!

 5. Biedny chłopak!! Widzieć takie cos to bardzo straszne. Brawo dla opatrującego. Czuwaj!!!

 6. To sprobujcie „wujkowie dobra rada” przejść tam przez przejście .Powodzenia .Totalna zlewka dla pieszych ,będziesz na środku przejścia to będą mijać bokami bo nikomu nie chce się zatrzymać by przepuścić pieszych .Nie pierwsze to potrącenie w tym miejscu .

 7. to ten komunistyczny wynalazek jeszcze jest?