690 680 960

Al. Kompozytorów Polskich: Zderzenie busa z rowerzystą. Kto widział wypadek?

Lubelscy policjanci poszukują świadków wypadku z udziałem rowerzysty na skrzyżowaniu al. Kompozytorów Polskich z al. Smorawińskiego. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek.

Do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty doszło we wtorek 8 listopada około godz. 11:45 w Lublinie na skrzyżowaniu al. Kompozytorów Polskich z al. Smorawińskiego. Pojazd marki Renault Master zderzył się tam z rowerzystą.

Osoby, które były świadkami zdarzenia proszone są o zgłoszenie się do Wydziału ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym KMP w Lublinie, pokój nr 150 lub kontakt telefoniczny z prowadzącym postępowanie pod nr tel.: (81) 535-41-85 lub 997.

2016-11-12T09:24:20
(fot. ilustr. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. tam są kamery na sygnalizacji więc w czym problem, wydaje się że kierowca busa nie zauważył lub nie wiedział że rowerzysta ma pierwszeństwo przejazdu, ponieważ do potrącenia doszło na środku przejścia

 2. Ostatnio chodząc pieszo po Lublinie zauważam pewna prawidlowośc..Kierowcy busa uawazają siebie za bardziej uprzywilejowanych niż pieszy i nie doczeka sie pieszy aby taki bus uprzejmie się zatrzymał. Oni zawsze się bardziej spieszą a pieszy to pewnie zawsze może mieć czas i czekac i czekać. Dlatego przypominam wszystkim kierowcom busa i osobówek że macie bezwzględnie zachowac SZCZEGÓLN Ą OSTROŻNOŚĆ ZBLIŻAJĄĆ SIĘ DO PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH CZY PRZEJAZDU DLA ROWERÓW( a tych będzie coraz więce)j, i nie da się tej ostrożności zachować jadąc zbyt szybko. KIEROWCY w miescie w nocy i podczas opadów to 30/ godz może być zdecydowanie za szybko. UWAZAJCIE!!!
  I jeszcze jedno bardzo często niedouczeni kierowcy próbują przy dwupasmowej jezdni przeskakiwać z pasa na którym kierowca przed nim zatrzymał aby przepuscic pieszego na pas drugi i dodając gazu szybko przeskoczyć przejście CZYLI WYPRZEDZAJĄ NA PRZEJSCIU!! Ostatnio taki manewr obserwuję po wielokroć O ZGROZO!! skąd się ci idioci biorą, czy naprawdę ich tego nie uczą na kursach czy to po prostu tępe łby

  • Przypominam tylko że przed wejściem na przejście dla pieszych należy się zatrzymać i popatrzeć w obie strony najlepiej dwa razy, jak narazie to kierowcy nie mają obowiązku ustąpienia pierwszeństwa osobie stojącej przy przejściu. Kierowca busa sie nie zatrzyma żeby jaśnie hrabiego przepuścić bo faktycznie się spieszy a skoro pieszy wybrał spacer to może chwilę zaczekać.

   • I tu się mylisz chodzić pieszo tzn przemieszczać się po miescie pieszo a nie samochodem(, MÓJ SAMOCHÓD stoi w garażu). Bo ja wolę chodzic pieszo do pracy 3km w jedną strone niż stać w korkach, szukac parkingu, placic za parking lub za mandat za parkowanie na zakazie. Taka jest codzienność w centrum. Komunikacja miejska tak długo jak nie będzie buspasów równięż nie jest brana przeze mnie pod uwagę. Ja nie spaceruję tylko chodzę szybko pieszo i nie mam czasu stać i czekać az znajdzie się może uprzejmy kierowca . Wchodze na przejście szybko bo równie szybko patrze w lewo,prawo i lewo. Ale zanim pieszy wejdzie na przejście to jest widoczny jako zbliżający się do przejścia i nie jest trudno przewidzieć że za chwilę wejdzie na przejście

    • no i sam sobie jełopie odpowiedziałeś, „nie masz czasu stać, bo chodzisz szybko i nie masz czekać aż znajdzie się uprzejmy kierowca”. Otóż spróbuj zauważyć że nie tobie jednemu barani flaku się spieszy i nie jesteś pępkiem świata, to że jesteś pieszym do niczego cie nie uprawnia a jedynie zobowiązuje, że jeżeli wkraczasz na jezdnię w jakimkolwiek miejscu czy to na pasach czy nie – masz obowiązek się upewnić czy nie spowodujesz zagrożenia. I nikogo tutaj nie interesuje czy ci się spieszy czy nie. A w przewidywania jeśli już się bawisz to spróbuj również przewidzieć że może to właśnie kierowca może się nie zatrzymać żeby ci ustąpić. Co za egoistyczny debil….

     • Gość pisze zupełnie o czym innym, a ty debilu nawet nie potrafisz przeczytać krótkiego tekstu ze zrozumieniem. Kretynku jeden, masz zachować szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia, co oznacza baranie ograniczenie prędkości, czasem poniżej dozwolonej, np. ze względu na warunki atmosferyczne, zmrok, roboty drogowe. Nikt nie pisze łajzo o ustępowaniu pierwszeństwa, tylko o ZACHOWANIU SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI. Dotarło ograniczona sieroto. Może przeczytaj dwa razy i nie więcej bo ci się kiepeła przegrzeje.

 3. Pieszy to nie święta krowa i tak samo jak kierowca ma obowiązek uważać, a nie bez upewnienia się włazić pod koła. To samo tyczy się rowerzystów! Powiem tyle, jakoś wysiadam z auta i potrafię zachować się jadąc rowerem i przechodząc przez przejście. Co się tyczy innych niech każdy odpowiada za siebie! Bo wszyscy macie w głowach jedno „JA MAM PIERWSZEŃSTWO” życzę powodzenia tym co tak myślą, nikt z nas nie wie co zrobi ta druga osoba.

  • W 100% się z Tobą zgadzam – tak samo to widzę i ciągle staram się przemówić innym do rozsądku. Tak właśnie wygląda sytuacja.

  • Jako pieszy również uważam,wchodząc na przejscie, ale to kierowca jest przeszkolony i ma obowiazek uważac jadąc drogą i zbliżając się do przejścia bo tak przepisy nakazują, ale przede wszystkim, pieszym może być osoba starsza, głucha, slepa ,dziecko itd. A PIESZY MAM NADZIEJE ZE ZOSTANIE TĄ SWiETA KROWĄ Z MOCY PRAWA już wkrótce i ta niekończąca sie dyskusja będzie zbędna. Kto co Powinien??

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…