690 680 960

Akcja „Znicz 2021” na drogach regionu. W 17 wypadkach 22 osoby zostały ranne

Policjanci z lubelskiego garnizonu podsumowali tegoroczną akcję „Znicz 2021”. Od 29 października do 2 listopada w woj. lubelskim nie doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym, zatrzymano zaś 86 nietrzeźwych kierujących.

Policyjne działania na drogach regionu trwały od 29 października do 2 listopada. W tych dniach służbę pełniło więcej patroli, szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy.

Funkcjonariusze pomagali kierowcom poruszać się w okolicach nekropolii, wskazywali miejsca parkingowe. Na bieżąco monitorowali nasilenie ruchu i reagowali na pojawiające się utrudnienia. W wielu miejscach kierowali ruchem ręcznie. Mundurowych nie zabrakło również na głównych ciągach komunikacyjnych Lubelszczyzny, szczególnie podczas wyjazdów na święta oraz powrotów. Policjanci sprawdzali między innymi prędkość kierujących, stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, sposób przewożenia pasażerów, w tym dzieci.

W województwie lubelskim w tym czasie doszło łącznie do 17 wypadków drogowych, w których 22 osoby odniosły obrażenia. Nie doszło do żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Mundurowi zarejestrowali 309 kolizji drogowych i zatrzymali 86 nietrzeźwych kierujących.

(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. Gdyby mandaty były po 50tys zł to nikt by nie zginął, nikt by nie ucierpiał i nikt by nie jeździł.

    • Chodzilibyśmy tylko w maseczkach z paszportem kowidowym do najbliższego sklepu po bułeczki.

    • To nie wysokość mandatów jest problemem. Problemem jest brak policji na drogach a co za tym idzie brak świadomości nieuchronności kary. Ludzie jeżdżą z przeświadczeniem, że kary nie będzie. A szczególne drogowe patologie widać po tablicach leasingowych, LUB, LSW, LU. Nauczyła się ta korpo patologia, że wszystko jest na czas, na akord, na premię i zaiwania ile wlezie i wyprzedza tam gdzie wyprzedzać nie wolno w imię bicia rekordów. Bo trzeba szesnaście cmentarzy objechać tego samego dnia, bo trzeba się jeszcze wódki ze szwagrem tego samego dnia napić i najlepiej wszystkim kolegom się pochwalić. Nie swoim samochodem, nie swoim telefonem i mieszkaniem w kredycie na życie.

  2. ta akcja to tylko szum medialny,a efekt marny

Kursy walut

  • USD 4.476zł -0.17%
  • GBP 5.4484zł 0.19%
  • EUR 4.6976zł 0.02%
  • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy