Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Akcja służb ratunkowych na lotnisku. Samolot wylądował bez podwozia (zdjęcia)

Po południu strażacy i ratownicy medyczni zabezpieczali lądowanie samolotu, w którym doszło do awarii podwozia. Pilot bezpiecznie posadził maszynę na ziemi.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 15 w Depułtyczach Królewskich w powiecie chełmskim. Chodzi o Akademicki Port Lotniczy należący do Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie. W trakcie odbywającego się tam szkolenia, w samolocie Cessna uległo awarii podwozie.

W maszynie znajdowały się dwie osoby-uczeń wraz z instruktorem. Natychmiast wdrożone zostały odpowiednie procedury, a na miejsce przyjechała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Do tego interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Awaryjne lądowanie bez podwozia odbyło się na trawiastym pasie. Pilotowi udało się bezpiecznie posadzić maszynę na ziemi. Nikt nie odniósł obrażeń ciała. Teraz trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. O wszystkim powiadomiona została także Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

– Na terenie lotniska Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie w Depułtyczach Królewskich miało miejsce awaryjne lądowanie samolotu typu Cessna 172 RG. W czasie lotu szkolnego załoga za pośrednictwem lotniskowej stacji radiowej, zgłosiła do kierującego lotami usterkę wysuwanego podwozia statku powietrznego. Natychmiast podjęto wszystkie niezbędne działania celem bezpiecznego sprowadzenia załogi na ziemię. Na lotnisku czekały służby oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Załoga statku powietrznego postępowała zgodnie z procedurą lądowania awaryjnego oraz komunikatami nadzorujących lot i bezpiecznie wylądowała na lotnisku. O całej sytuacji została poinformowana Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych – relacjonuje Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie.

Akcja służb ratunkowych na lotnisku. Samolot wylądował bez podwozia (zdjęcia)

Akcja służb ratunkowych na lotnisku. Samolot wylądował bez podwozia (zdjęcia)

(fot. nadesłane – Przemysław)

30 komentarzy

  1. Wspaniałe posadzenie , brawo dla pilotów cesny

Z kraju

Sport