690 680 960

Akcja #otwieraMY wkracza do naszego regionu. Czynna jest już pierwsza kawiarnia, jutro rusza stok narciarski

Kolejni przedsiębiorcy decydują się na wznowienie działalności. W naszym regionie klientów przyjmuje już kawiarnia oraz centrum rozrywki. Jutro otwarty zostanie stok narciarski.

Coraz więcej przedsiębiorców postanawia wznowić zawieszoną wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami działalność. Przede wszystkim chodzi o obiekty z branży hotelarskiej, narciarskiej i gastronomicznej. Ich właściciele od dawna alarmują, że ich sytuacja jest dramatyczna. Oszczędności jakie posiadali już się skończyły, obecnie nie mają środków, aby zapłacić rachunki czy też wynagrodzenia swoim pracownikom. Nie brakuje przedsiębiorców, których sytuacja ta zmusiła do zamknięcia działalności.

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o przedsiębiorcach z Podhala, którzy zapowiedzieli, że od poniedziałku uruchomią stoki narciarskie, otworzą restauracje, a także zaczną przyjmować turystów do kwater i pensjonatów. W ślad za nimi poszli właściciele tego typu obiektów w Karpaczu i okolicach. Jednak swoje biznesy zaczynają otwierać też pojedyncze osoby z całego kraju.

W Lublinie klientów przyjmuje już kawiarnia Kawałeczek, a w Zamościu centrum rozrywki Laser Faktory. Teraz otwarcie stoku narciarskiego zapowiedział Piotr Rzetelski. Jak wyjaśnia, należący do niego ośrodek narciarski NartRaj w Chrzanowie na Roztoczu ruszy w piątek o godzinie 14:00. Dostępne będą trasy o długości 550m, 450m, dwie po 350m, a także 100-metrowa trasa dla początkujących. Oczywiście mają również działać wyciągi i kolej krzesełkowa. Nieczynna będzie jedynie wypożyczalnia sprzętu, gdyż rządowe rozporządzenie zabrania funkcjonowania tego typu obiektów. Stok ma też być cały czas dośnieżany, aby w kolejnych dniach ruszyły kolejne trasy oraz ośla łączka.

(fot. NartRaj)

91 komentarzy

 1. I wszystkim przedsiębiorcom dotkniętych PLANdemią powinien towarzyszyć cytat Piotra Wysockiego ‚ Nasz naród jak lawa/z wierzchu zimna sucha i plugawa….

 2. Super wszyscy Razem

  • Ta w kupie siłę hahaha zwłaszcza w kupie

   • Tak samo jak w kupie parkujecie na skos, na dwóch miejscach, zastawiając kogoś, lub parkując w miejscach niedozwolonych, a do tego słuchacie na full disco polo..

    • Szczerze mówiąc to kierowcy na LU to jedni z najbardziej chamskich kierowców, jeśli widzą obce tablice rejestracyjne i wcale lepiej nie parkują przyjeżdżając do Świdnika czy innego miasta w naszym województwie. Natomiast to, czy ktoś słucha disco polo czy metalu to żadna różnica, bo to i to jest muzyka. Zacznij kobieto zmieniać świat od siebie. Życzę więcej wewnętrznego spokoju 😉 i zastanów się jak to wszystko się ma do Wieczności 😉

 3. i bardzo dobrze. Ten kto będzie chciał pójdzie, a ci co się boją niech zostaną w domach. Koniec przymuszania ludzi i ograniczania ich praw.

 4. Pandemia strachu.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas