91 nowych przypadków zakażania koronawirusem, w tym 4 z woj. lubelskiego. Nie żyją dwie osoby

W niedzielę wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych ujawnionych zakażeniach koronawirusem w Polsce. W szpitalach w Tychach i Myślenicach zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem.

– Mamy 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą:
– mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu zamojskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym;
– kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym;
– mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym;
– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu puławskiego w stanie dobrym, który wrócił z kraju o dużej transmisji wirusa.

Na dzień 29 marca 2020 roku, na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 105 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 3 osoby zmarłe.

– Z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 1862/22 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

66 komentarzy

 1. Najmundrzejszy franio

  Dziś kapkę mniej… prezydent wysnułby z tego pewnie wniosek, że mamy tendencję spadkową a przecież jutro może być (oby nie!) nawet 300

  • Nie przesadzaj z tą tendencją, to nie Komor albo ktoś z POległych:P.
   Pewnie że może być więcej, zwłaszcza że zagranica wciąż zjeżdża.

   • „– Mam nadzieję, że to wolne tempo wzrostu liczby zachorowań się utrzyma i że będzie spadało i że tych zachorowań będzie coraz mniej, bo procentowo to się zmniejsza. To jest ważny element. Procent chorujących jest właściwie, prawie że z dnia na dzień coraz mniej – stwierdził Andrzej Duda.”

    Wiadomości 28.03.2020 35min wydania

    • Przypomnij mi co dziś mówiła Kidawa, kandydatka największej partii opozycyjnej w kraju. NIC. Ona po prostu stchórzyła i wzięła nogi za pas i tak by było jakby była naszym prezydentem. Powiedziała by „umiejeta se liczyć to se liczyćta na siebie” nie na jej rząd.

     • A co mnie obchodzi Kidawa? Ja tylko odpisałem na post @XyZz bo odniosłem wrażenie, że uważa, że Prezydent nie byłby zdolny do takiej wypowiedzi jak zasugerował @Najmundrzejszy franio. A fakty są takie, że już dzień wcześniej przedstawił taki wniosek 🙂 I do tej wypowiedzi prezydenta pewnie franio nawiązywał.

    • prawie jak Napoleon

     @abc – Z matematycznego punktu widzenia ten człowiek ma rację.
     Jeśli przykładowo na 50 zakażonych w ciągu następnej doby przybędzie kolejnych 50 – to będziemy mieli wzrost o 100%.
     Następnej doby na już 100 zakażonych przybędzie 90 to będzie już wzrost tylko o 90%.
     itd……
     Procentowo się zmniejszyło? 🙂
     Procentowo tak… tylko zakażonych coraz więcej…
     Do czego ten „człowiek” chce przekonać wszystkich?
     Że sytuacja opanowana?
     Według niego procentowo liczba zachorować się zmniejsza a on sam spokojnie z całą obstawą jeździ z gospodarskimi wizytami.
     I dziwić się, że część ludzi organizuje spotkania towarzyskie.
     Jedni apelują i w szpitalach narażają swoje (i swoich bliskich) zdrowie i życie a dla innych najważniejszy jest sukces polityczny.
     Mówią, że Napoleon po trupach szedł do zwycięstwa.
     Nie tędy droga panie Duda bo prezydentem (a później królem) Włoch (jak Napoleon Bonaparte) pan nie zostaniesz.
     Tym bardziej, że Włochom też pewnie byś pan teraz powiedział, że procentowo liczba zachorowań się zmniejszyła.
     Mały prezesie, pomimo podobnego wzrostu nie zostaniesz pan (jak Napoleon Bonaparte) Cesarzem Francuzów.
     I nie przekona ich pan do drugiej tury wyborów samorządowych, które we Francji (po pierwszej turze) zostały odwołane.
     Łączy was jedynie to, że Napoleon nie potrzebował dużo snu i mógł sobie pozwolić na opracowywanie planów strategicznych w nocy.
     W obu przypadkach chodzi przecież o to, aby wyeliminować przeciwników.
     Pamiętajcie jednak, że każdy może mieć swoje Waterloo.

     • Powiedzą w TV to co będą chcieli. Jeśli będą chcieli żeby było mniej to będzie mniej a jak będą chcieli żeby było więcej to taka będzie informacja. Nawet lekarze nie są w stanie zweryfikować na co ludzie umarli wiec dalej oglądajcie wiadomości i dajcie sobą manipulować. Dziennie umiera w Polsce około 1200 osób wiec niema problemu z dopasowaniem kilku przypadków jeśli tylko się chce. Teraz podczas epidemii to pewnie mniej umiera bo lekarze nie operują i ludzie mniej jeżdżą samochodami wiec siłą rzeczy umieralność spada. Takie strasznie żniwo do tej pory epidemia zebrała że powinniśmy każdej jesieni zamykać świat bo grypa się zaczyna tak profilaktycznie.

    • Procent zachorowań w stosunku do liczy zakażeń. Nie każdy zakażony choruje i właśnie tu jest promyk nadziei, że wirus nie jest walcem drogowym.

 2. To te spadeki liczby zazachorowań

  • Nie bądź cyniczny.

   • Na „czytaj więcej” piszą, że: „W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1️⃣8️⃣6️⃣2️⃣/22 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).”
    I ja w to wierzę – jak pozytywne, to pozytywne, nie ma sie co martwić.
    Zwłaszcza tymi pozytywnie zmarłymi – pochowa się i po zabiegu. Pozytywny objaw.

 3. Wszystko jest z przed 3 dni bo tyle czeka się na wynik testu. Druga sprawa to taka że u nas robi się tygodniowo tyle testów co w innych krajach przez 2 dni

  • Co ci po testach jak u osób które nie mają objawów te testy ich nie wykazują i po jakimś czasie trzeba robić im testy powtórne i dopiero przy powtórnych testach wyniki są dodatnie. Poza tym nie wszystkie testy są dobrej jakości, przekonała się o tym Hiszpania. Zakupiła testy za pokaźne pieniądze, a testy okazały się wybrakowane i błędnie wskazywały wyniki. Każdy test to są duże pieniądze i wykonuje się je dopiero wtedy jeśli są ku temu podstawy albo wskazania. Nawet jak dziś wykonasz test to jutro możesz się zarazić i wraz go będziesz musiał powtórzyć.

   • Wyobraź sobie, że jet mały procent ludzi, którzy są nosicielami, nie mają objawów i zarażają innych. Nawet tych z lekkimi objawami powinno się testować. Ale dla rządu ważniejsze statystyki. Testują tylko ciężkie przypadki i osoby, które miały z nimi kontakt. Ale do wszystkich nie dotrą i pominięte osoby dalej zarażają…

    • Jeśli przetestujesz osobę w kwarantannie i wyjdzie negatyw, a po jakimś czasie, okaże się jednak nosicielem i zarazi ileś tam osób, to test przyniesie więcej szkody. Jak powiedział dyrektor DPS w Niedabylu; mój test był negatywny, ale pewnie dziś już jestem zarażony.

     • Przede wszystkim osoby w kwarantannie powinny być izolowane od innych. Także od innych osób w kwarantannie. A testy powinny być wykonywane przy wystąpieniu objawów, a jeśli ich brak to pod koniec kwarantanny. Badanie na początku kwarantanny nie ma sensu, bo wirus może nie zdążyć się namnożyć i wynik może być negatywny.

      Testować powinni każdego, choćby z lekkim katarem i bez kontaktu z osobą zakażoną. Tych co nie byli za granicą.

      Niestety tak nie będzie bo brakuje „mocy przerobowych”. Sanepid nie jest chętny do wykonywania badań, nawet tych co mają objawy.

 4. Tak rano powiedzą o 100 przypadkach jak by robili więcej testów było by z 5000 zachorowań najgorzej że się nie stosują do kwarantanny ci co wrócili

 5. Dziś 10 rejsów przybędzie ludzi chorych i tak do 5 kwietnia masowa dostawa. Nie liczymy na to że u nas kiedykolwiek pozbędziemy się tej zarazy. Robimy wszystko aby było odwrotnie. Brawo.

 6. Powiat puławski pierwszy przypadek,ktoś coś wie skąd ta osoba ?jako mieszkanka tego powiatu chciałbym znać choćby miejscowość

 7. Uważam, że powinno być więcej lotów powrotnych do Polski.

  • Najmundrzejszy franio

   A ja uważam, że powinno być więcej testów… 10 razy więcej niż obecnie (Niemcy pokazują że są w stanie wykonać pół miliona testów w 7 dni)

 8. macie jakna dłoni co nas czeka za 2-3 tyg – włochy usa hiszpania
  rząd powien wprowadzić stan kleski albo wojenny
  teraz ciemnoto widzisz że dla skonka pied..nego dudy pośiwcoą zycie tysiecy ludzi

  • Włochy są jakieś 4 tygodnie przed nami. To u nas za miesiąc to trup na trupie! Zważywszy na ilość codziennych przylotów ludzi chorych w takiej sytuacji jak nasza służba zd. to z motyką na słońce. No nie którzy to na księżyc zwieją ale to już inna sprawa.

   • głupoty piszesz ! u nas jest kwarantanna 2 tygodnie już
    nie ma takiej szansy !
    będzie może jakiś wzrost ale po tym musi zacząć spadać

 9. Kto mądry to nie wrócił, wszędzie szybciej sobie poradzą z wirusem. A tu do puki nie umrze ostatni emeryt będą hodować zarazę.

 10. Szacunek dla was...

  Ratownicy pielęgniarki lekarze nie dajcie się najlepsze życzenia

 11. Ściągają na masę chorych i czekają na szczyt! Pije….y!

 12. Nie mieszajcie polityki do pandemi Pis PO czy inne frakcje dbają o swój interes my ty czy inni nie mamy wpływu na to dbamy o swój ludzki nie polityczny interes Zadbaj. O swoje zdrowie.

 13. Nie masz potrzeby nie wychodź z domu😤

  • Najmundrzejszy franio

   Niektórzy to zachowują się tak jakby ich prywatne zdrowie zależało teraz od polityki decydentów

 14. W tym momencie mamy Folwark zwierzęcy ogladaliscie to taką politykę mamy świnię (wszystkie partie żeby ugrać coś)przy korycie nie ważne co i jak by moje było.

 15. Akcja LOT DO DOMU trwa w najlepsze i takie wyniki to są jej efekty!.

  • Dyrdymałko Eustachy

   Ja słyszałem, że nawet bociany zawiesiły loty pasażerskie i teraz z przyrostem naturalnym musimy sobie sami radzić

 16. USA,też ściaga swoich obywateli z Chin ale nie do domu ! Tylko na przymusową kwarantannę i leczenie na Alasce! Z kolei Chiny ściągają teraz i to po troszku . A u nas zamiast walki z pandemią rozszerza się ją.

  • Jerzy Gondol Znadwisły

   Potwierdzam, kierowani są do więzienia Spring, prawie na Aleutach

 17. Co poradzisz jak nasz rząd bawi się w ludobójstwo.

  • Ludobójstwo to by było jakby rządziło PO i Kopaczowa
   służby zdrowia publicznej już by nie było – ŻADNEJ !
   Sawicka mówiła że będzie wszystko prywatyzowane
   dziś leczyli by tylko najbogatszych – tak jak pod Moskwą oligarchów POwsko Lewackich u nas by leczyli
   dziękuj Bogu za PiS – głupi człowieku
   nie siej paniki ! myśl jeżeli potrafisz ?!
   ratuj swoją rodzinę i zajmij się tylko sobą

   • A teraz jaka jest służba zdrowia? Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni nie mają podstawowej ochrony przed wirusem. Brak masek, rękawiczek, przyłbic/okularów ochronnych. Co chwilę są zbiórki tych rzeczy przez obywateli. Taka cudowna jest służba zdrowia za władzy PIS? Czy może napiszesz, że to przez zaniedbania PO???

    • Zapytaj Arłukowycza i Kopacz dlaczego zlikwidowali prawie 100 dużych placówek leczniczo-szpitalnych i specjalistycznych laboratoriów medycznych. Teraz ten syf po nich trzeba sprzątać.

     • @edi
      To, że zlikwidowali to jest usprawiedliwienie, że brakuje sprzętu medycznego w szpitalach? 4 lata rządów to za mało, aby zakupić odpowiednią ilość maseczek, rękawiczek, kombinezonów i przyłbic?
      Jak epidemia w Chinach się rozwijała i każdy myślący brał po uwagę, że może to wybuchnąć w Europie to co rząd zrobił?
      Agencja rezerw materiałowych w lutym skupywała miał węglowy z kopalni, aby kopalnie miały na wypłatę 14 dla górników. PiS zajmował się głównie kupowaniem wyborców i wzmacnianiem swojej władzy. Zwykli obywatele nigdy dla nich się nie liczyli, poza dniem wyborów. Nadwyżki z lepszych czasów zostały przejedzone, a jak teraz nadchodzi kryzys w budżecie pustki…

   • Najmundrzejszy franio

    Miet – ty to się chyba z własnym ku…em na łby zamieniłeś

   • Mietek tylko sobą? Ty egoisto ponury. Jaką masz służbę zdrowia że latami się czeka do specjalisty? I tak trzeba się leczyć prywatnie! Na to samo wyszło tylko w innym ubraniu.Komu Ty te kity wcielasz? Wez się ogarnij!

   • Mietek,cytuję….. ratuj swoją rodzinę i myśl tylko o sobie… Ty jesteś typowym suwerenne w całej okazałości.

  • W ludobójstwo to zapewne bawiło by się PO-łoo. Przecież Kichawa mówiła że Konstytucja ważniejsza niż ludzkie życie. Większej błazenady i szopki Wielkanocnej to nie mogą już chyba teraz odstawiać, a u nas przypomnę ci że nasz Rząd jako jedyny i z pierwszych potraktował sprawę koronawirusa poważnie i zastosował odpowiednie procedury podczas gdy inne kraje Unijne jak Niemcy czy Francja śmieli się z nas mówiąc że odgradzamy się od Europy. W prawdzie z opóźnieniem ale w końcu i oni poszli po rozum do głowy i wzięli z nas przykład.

   • Jak rząd dba o obywateli to widać po ostatnich decyzjach:
    – wprowadzanie ograniczeń bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego
    – przy okazji głosowania nad pakietem pomocy dla przedsiębiorców dorzucili punkt o głosowaniu korespondencyjnym osób w kwarantannie i w wieku 60+(największa część elektoratu PiS)

   • Najmundrzejszy franio

    Komentarz zgłoszony na dyzurnet

    • Mundry franiu konfidencie zapytaj się Kichawy co powiedziała o konstytucji i o ludzkim życiu, a później zastanów się nad sobą, bo to też i ciebie dotyczyło.

   • Bazyl tylko wszyscy już z tego wyjdą A Polska będzie w ładnie zarazy po sam pysk!

 18. Cieee chorrroba !!!

  „W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 1862/22 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)” – to ja już nie wiem, trup i pozytywna wiadomość.
  Zawsze myślałem, że to raczej negatywna, ale kto tam za uczonymi nastarczy

  • Gdyby przyszedł Ci pozytywny wynik badania na raka, pewnie byś się ucieszył? Taka jest logika badań i niestety; pozytywne znaczy tyle co ,,występuje”. Obiekt poszukiwany, został znaleziony, rozwinął się.

 19. 82 letnia kobieta dostała skierowanie do okulisty na operację zaćmy na 2026 rok .Miet, pytam się czy o tej służbie zdrowia mówisz którą zapewnił PiS? Jesteś człowiekiem z malutkim mózgiem!

  • co bzdury!! akurat na zacme przed pandemia w listopadzie maz czekał tydzien na NFZ

   • Nie musi to być bzdura. Po prostu w jednym miejscu kolejka jest na kilka lat a w innym można przejść zabieg za tydzień.
    Widocznie zakład ma dobre opinie i dobrych lekarzy to kolejka długa.
    Znam osobę co długo nie czekała na zabieg, a teraz ma problemy z okiem. Lekarz do błędu się nie przyzna.

 20. Mój szwagier też czekał krótko ,aż się zdziwiłam i tez na NFZ ,

 21. Zaćma mózgu u Tereski, albo zupełny jego brak. Ale do 2040 naprawią pewnie.

 22. Dobrze napisane to nie zaćma ,to niektórych zaćmiło.Teraz obwnianie PIS,pisanie bzdur o kolejkach, jak nie wiesz to nie pisz.Kolejki są tylko na NFZ ,ale jak to jest, że lekarze robią operację prywatnie w szpitalach bez kolejki?Zawsze im mało ile by niezarabiali.W Polsce to sędzia,prokurator,adwokat,lekarz,urzędnik,polityk itp.to żyje a reszta jest traktowana jak pospulstwo,zło konieczne taką kastę mamy od P.O.do dziś.

  • Chyba od ’89. Władza została podzielona pomiędzy swoich, a Polacy otrzymali ułudę wolności. Ale za bardzo nie myślą podczas wyborów, bo ulegają manipulacji i zawsze wybierają tych samych. Tylko nazwy ugrupowań się zmieniają.

 23. PO czy PIS ilu ludzi tyle poglądów tylko każdy normalnie myślący polak widzi co kto zrobił.
  Wczoraj Kichawa przerywała swoją kampanię, bez konsultacji z Liskiem dziś o 6.00 mówi że ona nie rezygnowała. Tacy właśnie są wyborcy PO plujesz w twarz mówi że pada i woda ma to do siebie że z czasem opada.
  Wszystkie czy dobre czy złe działanie wszystko na przekór. Niedawno było że pomysły na kampanie zostały skradzione bo 500+ to PO wymyśliło. ZAZNACZAM NIE JESTEM PISOWCEM, ale to co się teraz dzieje to woła o pomstę do nieba.
  Każdy kto mówi że Polski nie przygotowano do pandemii niech powie gdzie się podziały szwalnie, stocznie i cały przemysł polski po rządzie PO PSL który Polacy Ciuali po wojnie do lat 90tych. Jestem przekonany na 100% że dzisiejsi inżynierowie robotnicy nie dali by rady w tak krótkim czasie odbudować Warszawy po II WS. Co powiecie na temat piekarza który za darmo oddał biednym chleb a rząd PO PSL zniszczył i upodlił człowieka rękoma fiskusa. Gdzie jest trzoda chlewna, drób odebrany hodowcom rolnikom pod przykryciem zarazy, Ja wam odpowiem Wszyscy to zjedliśmy. Przywódcy PO PSL mówili w tedy ja z frajerami nie gadam tylko z porządnymi biznesmenami. Każdy z nas mógł być w takiej sytuacji. Przykładów jest wiele trzeba tylko otworzyć oczy.
  Chcecie to walczcie i traćcie siły i czas na politykę, ale to co idzie do nas jest nieuniknione.
  Pozdrawiam i życzę zdrowia.

  • Dokładnie „Patriota”. Jak sam widzisz co niektórzy już o tym zapomnieli albo i nie chcą o tym pamiętać. Zdrowia i odporności życzę.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7586zł 0.08%
  • GBP 5.0221zł 0.24%
  • EUR 4.4742zł 0.07%
  • CHF 4.1353zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach